Önder Özen'in açıklamaları;

''Beşiktaş’ın bardağın dolu tarafına bakmak lazım, Beşiktaş çok iyi noktada. Çünkü tamamen kopmuş olduğu bir yarışa, ikinci yarıda tekrar girebildi. Valerian İsmail'den sonra Şenol hocanın gelmesi, takıma Aboubakar'ın gelmesi, Onur Bulut, Amir, Maxim gibi daha fazla katkı veren oyuncuların gelmesi, Cenk’in devreye girmesi, liderliği eline alması, Aboubakar'ın uçuşu, Şenol hocanın takımı özgür bırakışı, hücum oyunları oynatıyor olması, Beşiktaş’ın bardağındaki dolu kısım.

Ama boş kısmı, Beşiktaş’ta herkesin birbirini yediği, birbirini suçladığı, hiçbir şeyin beğenilmediği, önce çok beğenilip sonra beş para etmez diye nitelendirildiği, hocanın beğenilmediği, eleştirildiği Bir bölüm var. O bölümde Beşiktaş yarıştan koptu.

Daha sonra Şenol hoca geldi toparladı, yeni transferlerle birlikte Beşiktaş tekrar yarışa girdi. Bence Beşiktaş’ın çok iyi bir kadrosu var, hocayla da kontratı önümüzdeki sene devam ediyor. Hoca bu sene bu bölümü çok iyi yarışarak geçirdi, iki tane kritik dönemeci çok güzel döndü. Biri Kadıköy deplasmanında 1-0 dan 4 gol atıp 10 kişi ile 3 puan almak, rakibine çelme takmak, diğeri 1-0 geriye düştü Galatasaray maçında, çok gösterişli oyunla 3-1 e çeviriyor olmak.

Bu artık şunu da gösteriyor, biz artık içerde dışarda Kabadayı futbolumuzu oynayabiliyoruz. Takımımız gayet iyi, diğerlerinden asla aşağıda değil, bence hatta yukarıda. Artık eksikler de biliniyor, Beşiktaş. 2-3 tane gerçekten nitelikli oyuncu transfer ederse, önümüzdeki yılın şampiyonluk favorisidir.

Beşiktaş daha güçlü..

Bu haftaki Adana Demirspor maçı süper maç olur, tam seyirlik maç olur. Zaten bu iki takımın eşleşmeleri genelde olaylı geçti, yani penaltı mıdır, hakemmidir, ofsayt mıdır, bir sürü tartışmaları beraberinde getirdi. İkisi de çok iyi top oynayan iki takım, iki tane iyi antrenör, iki tane kaliteli kadro  karşı karşıya gelecek, nefis bir maç olacağı kesin ama ne olur bilemeyiz. Beşiktaş daha güçlü bunu biliyoruz, Adana Demirspor da inatçı onu biliyoruz. İkisi de çok iyi futbol oynuyor bunuda biliyoruz. Maç çok kötü yönetilecek, kaybeden hakem hakkında konuşacak, yorumcular coşacak. Hatta yorumcular ikiye bölünecek, bir kısmı hakem Beşiktaş’ı kolladı diyecek, diğer kısmı Adana’yı kolladı diyecek.

Redmon Şiir gibi oynadı..

Önümüzdeki sene Beşiktaş’ın finansman durumu müsaitse Redmond ile devam edilmesi taraftarıyım. Çünkü Redmond, Şenol hoca geldikten sonra ciddi fark yarattı. Kadıköy deplasmanında oynadığı futbol tam anlamıyla şiir. Hoca bence kararını vermiştir, ama şuna bakmalı, Redmond’ın bu performansı sürdürülebilir bir performans mı? Profesyonel iş ahlakında mıdır? Hoca bu soruya cevap verecek. Ben Redmond'un saha içi tavrını çok beğeniyorum , takım oyuncusu gibi davranıyor, çok bireysel oynamıyor, ki bireysel oynama sitili var. Ona rağmen sağ içinde topu paylaşma konusunda sıkıntı çıkarmadı. Finansal uygunluk varsa ben Beşiktaş’ta Redmond kalmalı derim.