Siyah-beyazlı yönetim bir yandan teknik adam arayışlarına devam ederken bir yandan da birçok isim gündeme gelmeye başladı.

Bu isimlerden biri de Liverpool'da Alman teknik adam Jürgen Klopp'un yardımcılığını yapan Pepijn Ljinders... 41 yaşındaki teknik adamı Hollanda'dan Voetbal Primeur'dan Ruben Winkels'e sorduk. İşte anlattıkları:

AJAX'A GEÇİŞ YAPABİLİR

"Edindiğim bilgiye göre gerçekten de listede yer alıyor ancak şu an için çok somut değil. Ajax'la da yoğun bir şekilde bağlantısı var. Ancak Amsterdam'da baş antrenör olmaya aday değil, deneyimli bir menajerin yanında yardımcı olması daha olası."

AJAX'TA XAVI İLE ÇALIŞMA İDDİASI

Kötü bir sezon geçiren Ajax'ta sezon sonunda teknik adam değişikliğine gidilmesi bekleniyor. Belirlenen ilk aday, Barcelona'dan ayrılmaya hazırlanan Xavi Hernandez. Katalan teknik adamın Ajax'ın başına geçmesi halinde Pepijn Ljinders'ın da yardımcısı olması bekleniyor.

'NEC NIJMEGEN'DE BAŞARILI OLAMADI'

"Lijnders Liverpool'da çok saygı görüyor ve Hollanda'daki insanlar onun niteliklerinin farkında ancak baş antrenör olarak deneyimi yok. Aslında 2018'de NEC'te baş antrenörlük yaptı. Ancak başarılı olamadı ve sezon bitmeden görevine son verildi. Hollanda'daki insanlar bunu unutmadı."

'YAKIN ARKADAŞIYLA KONUŞTUM...'

"Birkaç hafta önce, NEC Nijmegen'de Ljinders ile birlikte çalışmış olan Sven Braken ile konuştum. Dedi ki: "En üst seviyede antrenman yapmak isteyen bir antrenör olduğunu hemen fark ediyordunuz. Antrenmanlarda bunu görebiliyordunuz. Daha önce hiç yapmadığımız antrenmanlar yaptık. Antrenörlük tarzı da çok azimliydi."

'BEŞİKTAŞ İÇİN BÜYÜK BİR KUMAR'

"Aklımda kalan şey: kendisi çok şey yapmak istiyordu. Bu iyi bir şey, ama tekrar baş antrenör olursa umarım daha fazla şey yapabilir. Antrenmanlara gelince, sadece övgüyle bahsedebilirim."

"Başarılı olup olamayacağı ise zor bir soru. NEC Nijmegen'e göre, bir antrenör ve insan olarak gelişiminde altı yıl daha ileride, bu yüzden belki de böyle bir işte başarılı olmaya daha hazırdır. Ancak hiçbir garanti yok ve bence Beşiktaş için büyük bir kumar."

fanatik