Uğur Meleke, Beşiktaş'ın ara transfer döneminde yaptığı beş transferin takımda direk oynaması ve rakibine karşı aldığı galibiyetin üçüncülük ve Avrupa Kupalarına katılma yolunda büyük bir avantaj olduğunu söyledi.

Uğur Meleke'nin Beşiktaş yorumu şu şekilde:

"Beşiktaş için sezonun en kritik anı. Türk futbolu bu sezon Avrupa kupalarına sadece dört takım gönderebilecek. Geçen yıl Avrupa'yı 20. sırada bitirmemizin bedelini bu sezon ödeyeceğiz. Beşiktaş, Medipol Başakşehir, Trabzonspor ve Adana Demirspor'dan ikisi önümüzdeki sezon ülkemizi UEFA Konferans Ligi'nde temsil edecek. Beşiktaş ve Medipol Başakşehir bu anlamda direkt rakipler birbirlerine. Kazanan rakibine karşı üstünlük kuracaktı. Beşiktaş, Türkye Kupası'nda da yok ve tek cephedfe mücadele ediyor. Belkide sezonun en kritik maçıydı bu. İlk üç için, gelecek sezon Avrupa Kupalarında yer almak için avantaj elde ettiler.

Tam da bu noktada Beşiktaş'ın böyle bir vites yakalaması kritik. Devre arası yapılan beş transferin dördünün ilk 11'de olması, beşinci transfer Maxim'in süre alması ve beş transferin direkt oynaması. Beşiktaş için çok uygun bir senaryo."