Fatih Doğan şunları aktardı:

Fenerbahçe maçını Ersin için fırsat maçı olarak görüyorum. Seyirci ile bir gönül kırıklığı var ise performans değerlendirmesi açısından bu maçlar kaleciler için fırsattır. İyi bir performans sergilesin işler rayına oturur.  Valerien İsmael tartışılıyor, tatışılmakta ve eleştirilmekte haklı her hoca gibi ama Valerien İsmael içinde bu karşılaşma fırsat maçı, kupon maçı. Bu maçı kazanırsan Beşiktaşlıların yürüyüşü, Ersin’in yürüyüşü, Valerien İsmael’in kucaklaması başka bir seviyeye dönüşebilir.

Birçok oyuncu için, saha içerisinde birçok oyuncu için yapabilir. Salih için çok önemli milli takım tartışmaları onun üzerinden yapıldı. Bu karşılaşmada Salih, herkesin gözü önünde onu göstermeli.

Beşiktaş taraftarı içinde bu karşılaşma kırılma noktasında bir takım gerginliklerin önüne geçecek karşılaşma. Olası bir ihtimal. Jorge Jesus çok rahat. Fenerbahçe biraz daha hocaya güvenden dolayı, süreçten dolayı sanki biraz daha rahat olduğu için bu karşılaşmada bu stres yönetimini kendi lehine çevirebilir, Beşiktaş’ı bekleyen en büyük tehlike bu. Yani seyircinin erken homurdanması, erken bir gol yemesi Beşiktaş’ın çok farklı maça dönüştürebilir.