Brezilyalı golcü Hulk, 2020-21 sezonunun devre arasında Beşiktaş'ın gündemini uzun süre meşgul etmiş fakat transfer gerçekleşmemişti. Sonrasında Everton'dan Cenk Tosun'u kiralayan siyah beyazlılarda Hulk transferinin neden yattığı belli oldu.

"Ülkesine dönmek istedi"

Yıldız oyuncunun o dönem Türkiye temsilciliğini yapan menajer Oğuzhan Arslan, Hulk'un Beşiktaş'a neden gelmediğini açıkladı.

Bonservisi elinde olduğu için Hulk'un taliplerinin o dönem çok olduğunu vurgulayan Arslan, "Beşiktaş ve Sergen Yalçın, Hulk'u çok istiyordu fakat talipleri çoktu. Özellikle ülkesi Brezilya'dan da bazı kulüpler ilgilendi. Bu da Hulk'un aklını çeldi." dedi.

Hulk

Hulk

Maliyet hesabı

Bonservisi elinde olduğu için yıldız futbolcunun maliyetinin yüksek olduğunu belirten menajer Oğuzhan Arslan, "Bu tür isimlerin maliyeti, özellikle bonservisleri ellerinde olunca yüksek oluyor. O dönem en ciddi ilgilenen takımlar Beşiktaş ve Atletico Mineiro idi. Hulk, maddi şartlar nedeniyle Beşiktaş ile görüşmeler biraz uzayınca Atletico Mineiro ile sözlü anlaşmaya vardı." ifadelerini kullandı.

Menajer Oğuzhan Arslan (sağda)

Menajer Oğuzhan Arslan 

"Söz verdim"

Siyah beyazlı idarecilerin daha sonra yeniden Brezilyalı futbolcu için temasa geçtiğini aktaran Oğuzhan Arslan, "Beşiktaş tekrar devreye girdi ama Hulk 'Atletico Mineiro'ya söz verdim, artık olmaz.' dedi ve transfer gerçekleşmedi." şeklinde konuştu.

Brezilya'da coştu

2021'in şubat ayında Çin ekibi Shanghai Port'tan ayrılıp Atletico Mineiro'ya transfer olan Hulk, ilerleyen yaşına rağmen performansıyla dikkati çekiyor.

Brezilyalı futbolcu, tüm kulvarlarda çıktığı 120 maçta 101 gollük katkı verdi. 36 yaşındaki oyuncu bu karşılaşmalarda 72 gol atıp 29 asist yaptı.

Oumar Niasse da gündeme gelmiş

Menajer Oğuzhan Arslan ayrıca, Hulk transferi gerçekleşmeyince temsilciliğini yaptığı bir başka golcü Oumar Niasse'ın da Beşiktaş'ın gündemine geldiğini ama siyah beyazlıların, eski golcüsü Cenk Tosun'u kadrosuna kattığını açıkladı.