Türkiye'de sporseverlerin çoğu  henüz tam  anlayabilmiş değil. 
Ön eleme turlarında  bu maçları  ciddiye almak lazım,  dört elle sarılarak  puanları toplamak  lazım.

Takımlarımız  bu hızla giderse şu an için  üstlerinde olan Sırbistan'ı hatta Avusturya'yı bile geçebilirler.  Kulüplerimizin bir üst turlarda da başarılı olmalarını istemeliyiz ve artık Şampiyonlar Ligi’ne eleme turlarına uğramadan gitmeliyiz. 

Neftçi  karşısında  Beşiktaş tur biletini ilk maçtan cebine koymuş oldu, yalnız şunu da söylemek lazım ; bu alınan skor Pazartesi günü oynayacağımız  Süper Lig'deki  sezonun ilk maçı için  umut veren  bir futbol olmadı.

Beşiktaş maçın son 15 dakikasına  kadar çok rahat bir oyun oynadı.Son bölümde dersler çıkarılacak pozisyonlar vardı.Maçın ilk 75 dakikasında   Takım  oldukça istekli, disiplinli  keyifli bir maç çıkardı. Yenilen golde  hatayı bir  tek   Amartey yapmadı, Onana'nın da hatası var.. Rosier, Salih, Gedson,  Hadziahmetovic performanslarıyla alkışı hak eden isimlerdi. Salih'i kutlamak lazım,   Aboubakar'a harika bir asist yaptı, güzel futbolunu bir de golle süsledi.  
Hadziahmetovic belki gösterişsiz oyun oynuyor ama sahada basmadık yer bırakmıyor. Sahadan  çıktıktan sonra gördük takım için  ne kadar faydalı bir oyuncu  olduğunu. Son 20 dakikada oyuna giren Rebic'in takıma alışması biraz zaman alacak. Hırvat yıldız, oyunda kaldığı kısa süre boyunca mücadeleci ve hırslı futboluyla dikkat çekti. Rakipler yıldız isimler aldılar. Biz de geçmişte ne futbolcular aldık, hatırlayın ,  o zamanlar lig başlamadan bitti deniyordu . Peki ne oldu, takım evet  Şampiyonlar liginden namağlup  çıktı  ama şampiyon olamadı. Şampiyon olmak için takımın, birlik, beraberlik ve istikrarlı bir şekilde top oynamasının yanında adaletli bir ligin olması da şart. Hakemlerin, başkanların, TFF"nin  tartışılmadığı bir sezon olmalı .

Galatasaray'ın sahip olduğu mevcut bütçe ile 15-20 milyonluk transferler gerçekleştirmesi son derece ilginç bir durum. Bir yanda borç içinde yüzen bir klüp, öte yanda havada uçuşan milyon eurolar, dolarlar. Kimsenin aklına bunu sorgulamak gelmiyor mu? Hiç adil olmayan bir durum var ortada. Diğer klüpler mevcut bütçelerine uygun transferler yapmaya mahkûmken Galatasaray'ın böylesine rahat harcayabilmesinin arkasındaki sebep nedir? Galatasaray her zaman olduğu gibi yine ligin ayrıcalıklı çocuğu konumunda. 
Biten sezonda rakipler Hatay ve Gaziantep maçlarından dolayı   bize nazaran fazladan 5 puan almadılar mı?. 
Tıpkı geçen yılki fikstürdeki adaletsizlik gibi bu da kitabına uydurularak Galatasaray'ın lehine uygulatılıyor ve maalesef bu konuda UEFA'nın da bir yaptırım gücü yok. Bu bütçedeki bir klübün bu rakamlarla transfer gerçekleştirmesi mümkün değil. 

Dün izlediğimiz keyifli futbol, bu sezon başarılı, heyecan dolu bir lig izleyeceğimize dair umut verdi. Hayırlı olsun