Ahmet Dursun şunları aktardı;

Beşiktaş Kayserispor karşısında bildiğimiz Beşiktaş gibi oynayamadı, baskı kuran, maçın genelinde topa sahip olan, çok pas yapan, pozisyonlara giren Beşiktaş izleyemedik.

Ortada maçtı.

Redmond’u kendi becerisiyle erken bulduğu golle iyi başlangıç oldu. Redmond kötü oyuncu değil ama bekleneni hemen karşılayamadığı için eleştirildi. Her türlü yeteneği var ama sahada bunu gösteremeyince olmuyor.

O bölgede çok önemli oyuncular var bir tanesi Ghezzal o olmadığı zamanlarda Beşiktaş’ın oyun kalitesi düşüyor. Beşiktaş’ta şu an için ara ara Gedson bir şeyler yapmaya çalışıyor ama mevkisel olarak olmuyor. 

Aradaki puan farkını Antalya maçı kazanılmış olarak görürsek yedi. Beşiktaş iyi bir seri yakaladı ama bu böyle devam etmeli çünkü arada puan kaybettiğiniz zaman yapılan hatalardan ders almak kolay, kötü oynarken kazanmakta iyi ama baktığınız zaman Fenerbahçe’de kötü oynayarak kazanıyor şampiyonluk yolunda kazanmak çok önemli. Galatasaray’da çok iyi oynayamıyor ama onlar bir hava yakaladı onunla gidiyorlar. 

Konya maçında ilk yarı ardından ikinci yarı ile takımda bir kazanma ruhu vardı, hava vardı şimdi Kayseri maçında bu tesadüfü gol olsaydı yine geri dönüş olurdu. Aboubakar gelişiyle birlikte Beşiktaş yeni bir seri yakalayabilir, üst üstte maçta kazanılmış olması taraftarıda müthiş şekilde iter. 

Beşiktaş yeni böyle bir seri yakalayabilir önünde çok önemli iki deplasman var onları hatasız bir şekilde geçerse her şey değişir.

Beşiktaş zaten şampiyonluğu düşünmese idi Aboubakar’ı transfer edermiydi? Aboubakar’ın oyuna girişi, kalışı ve katkısı çok farklı, klas bir adam.

Şimdi Cenk ile baraberde oynarlarsa müthiş işler yaparlar. Bence 4-4-2 oynasalar daha iyi olur ama tabiki Şenol Güneş elindeki oyuncuları daha iyi biliyor bizlerden Cenk kenarda da oynayabilir. Kenarda kaleye uzak olabilir ama iş yapar fakat direk santrafor oynarsa ikili bir şekilde Aboubakar’ın topu indirmesi, pası aktarması özelliği olduğu için Cenk’te aradan gidip çok goller atabilir, attırabilir.

Çok güzel bir ikili olabilirler…