Toplantıya Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Beşiktaş yönetim kurulu üyeleri, divan üyeleri ve basın mensupları katıldı. Divan toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, toplantı başlangıcında kulüpte 50. yılını dolduran kulüp üyelerine mazbatalarını takdim etti. Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk'ün konuşmasıyla devam etti.

Yamantürk'ün Konuşması'nda 'Beşiktaş'ta çok güzel şeyler oluyor. Değerli başkan ve yönetimi, biz sormadan bizi bilgilendiriyorlar. İyi yönetici sorulmadan hesap verir. Rakiplerimizin birbirleri arasındaki ilişki, bana hastalıklı bir ilişki gibi geliyor. Beşiktaş olarak bunun dışında kaldığımız için mutluyum, gururluyum,'

'Seçim süreci içinde gerek Hasan Arat'ın gerek de Serdal Adalı'nın gösterdiği tutum beni umutlandırdı ve sevindirdi. İnşallah bu gelecek nesillere örnek olur. Her ikisine de bundan dolayı teşekkür ediyorum.'
'Artık bu borcu parayla ödeyemezsiniz. Bu borcu ancak işini iyi yapan insanlar ile ödeyebilirsiniz. Rıza Çalımbay'ın önümüzdeki 1.5 yıl görevde kalmasını bir Divan Kurulu Başkanı olarak değil, bir Beşiktaşlı olarak tavsiye ediyorum,' dedi.

Hasat Arat konuşmasına, göreve geldikleri tarihten bu yana geçen 90-95 günlük süreçte neler yaptıklarına dair bir film gösterimiyle başladı.

Beşiktaş'ın Toplam Borcu

Toplantıda, Beşiktaş'ın 30 Kasım 2023 itibariyle toplam borcu 8 milyar 453 milyon 690 bin lira olarak açıklandı. Hasan Arat ve ekibi 3 Aralık 2023 tarihinde göreve başladı.

2024 Yılı 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda Başkan Hasan Arat’ın önünde bulunan dosyalar dikkat çekti. Hasan Arat’ın önündeki dosyalarla birlikte geçmiş dönemlere ait sert açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Hasan Arat Duhuliye Dkt