Dizdar'ın derbi oyununa dair yorumları şöyle oldu:

İKİ TEKNİK ADAM DA 'İYİ OLDU' DEMİŞTİR

Bence iki teknik adam da derbinin sonucundan memnundur. Valerien Ismael zaten son zamanlarda Beşiktaş oyunu nedeniyle tartışılıyordu. Tartışıldığı için bu beraberlik ona biraz zaman kazandırmıştır.

Jorge Jesus için de zor bir Konya maçından çıkamamışlardı. Çıkamadılar yani onu. Gerçek maçlarda farklı oyuncularla, farklı formasyonlarla, farklı oyunlar oynama deneyleri yaşıyorlardı. Antrenmanda olmuyor bu işler. Gerçek zamanlı maçlarda kendi eksiklerini başka bir yerden görüyorsun. O nedenle bence Jesus da bu skordan memnun kalmadıysa da hani bir puandan yani buradan, bu bu halde çıkmamız iyi oldu demiştir. 

ÖNÜ VE SONRASINA BAKILIRSA KİMSENİN HAFIZASINDA KALACAK BİR MAÇ OLMADI

Maç sonunda Valerien Ismael'in 'şanssızlık', Jorge Jesus'un '70 dakikayı iyi oynadık, son on 15-20 dakikayı Beşiktaş oynadı' açıklamaları benim çok katıldığım işler değil. Onlar maç sonunda kendi taraftarlarını tatmin etmek, ikna etmek için söylenen şeylerdi.

Maçın önündeki heyecanla maçın sonundaki algı üzerinden düşünürsek, aslında kimsenin hafızasında böyle bir maç yoktur. Yani insanların aklından maç gitmiştir. Bazı maçlar ağır skorla mağlup olunduğu için unutulmak istenir. Travmaya neden olmuştur. Bazı maçları da oyunu üzerinden bakarak hafızana kaydetmezsin. Bu maç da bence kaydedilmeyen maçlardan birisi olarak taraftar hafızasına geçer. 

BEŞİKTAŞ, JOSEF'LE BİRLİKTE OYUNUN TAMAMINA TALİP OLUYOR 

Beşiktaş üzerinden düşünüldüğünde, görülüyor ki bu oyun aslında o kadar vaatkâr bir oyun değil. Değişiklikler, Ghezzal ve arkadaşları oyuna girene kadar çok vaatkâr bir oyunu yok. 
O zaman şimdi filmi buradan bir geri saralım. Yani Salih Uçan niye Milli Takım'a alınmadı tartışmasının ne kadar yersiz bir konu olduğunu görüyorsun. Sahaya, oyuna o kadar etki koyamıyor. Çünkü karşının da seni enterne edecek bir planı var. 

Daha önce programlarda da sıkça anlattığım bir şeydi... Josef de Souza dönünce Beşiktaş'ın o bir devrelik tempolu oyununu göremeyeceksiniz demiştim. Ama daha dayanıklı bir oyun oynayacak Beşiktaş. Josef de Souza'yla birlikte oyunun tamamına talip olacak . Biraz bu tezimi destekleyen bir maç izledik gibi geldi bana.

Daha dayanıklı bir Beşiktaş. Son 10-15 dakikayı daha derli toplu oynadı. Yedekten getirdikleriyle kendi çözümlerini üretti. Sonucu alamadı ama çözümü üretti. Rakibin çözümlerini enterne etti. Beşiktaş orta sahası, Fenerbahçe'nin o kadar da işlevli oynamasına fırsat vermedi. Ama bunların hepsi, yani Fenerbahçe'nin yaptığı yapamadığı, Beşiktaş'ın yaptığı yapamadığı, hepsi oyunun mühendisliğiyle ilgili şeyler.

Yani bu tür maçlar tribünde ya da televizyonda oyunu izleyenler açısından o kadar da ehemmiyet ifade eden maçlar değiller.