Süper Lig'in 16. haftasında Beşiktaş, evinde ağırladığı Adana Demirspor'u 1-0 mağlup etti.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş-Adana Demirspor maçı sonrası değerlendirmelerde bulundu.

"BEKLENTİLER KARŞILANMADI"

"Maç öncesi düşündüğüm şeylerin çoğu olmadı. Çok daha güzel bir maç bekliyordum. Kalite olarak iyi bir maç olmadı. Özellikle Adana Demirspor beklentilerin çok altında kaldı."

"GEDSON'U ANLAMIYORUM"

"Weghorst topla çok etkili bir oyuncu ancak duvar olma konusunda bugün yetersizdi. Gedson yine bugün yine 13 km koşmuştur ama iyi oyuncu mu kötü oyuncu mu hala anlayamadım. Gol atmaz, asist yapmaz ancak her yere koşuyor."

"MERT GÜVEN VERİYOR"

"Şenol Güneş bugün, 'Ben bu oyunculardan bu kadar kolay vazgeçmeyeyim' diye düşündü herhalde. Özellikle Masuaku ve zaman zaman Salih bugün iyi performans verdiler. Ancak Ersin'i beğenmeme rağmen Şenol hocanın Mert tercihinin doğruluğunu anlıyoruz. Mert, güven veren bir kaleci."

"BEŞİKTAŞ HAK ETTİ"

"Beşiktaş'ın evinde oynadığı ve en az pozisyona girdiği maçtır herhalde bu sezon. N'Koudou'nun verimsizliği, Cenk'in kanattan uzaklaşması buna etken ancak yine de maçı yüzde 55 Beşiktaş hak etti diyebilirim."

"SALİH DAHA ÖNDE OYNAMALI"

"Bu orta saha düzenin kaleye yakın olacak oyuncunun Gedson Fernandes değil, Salih Uçan olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bugünün oyun anlayışında o bölgedeki oyuncudan daha yetenekli ve daha yaratıcı olmasını beklersiniz. Salih bu, konuda Gedson'dan önde."

"ÇOK DEĞERLİ! ÇÜNKÜ..."

"Beşiktaş'ın çok kritik bir galibiyet aldığını düşünüyorum. Bu maçı kaybetse Adana Demirspor'dan 7,  Galatasaray'dan 10, Fenerbahçe'den 9 puan fark yiyecekti. Bunu düşündüğünüzde geçen hafta Gaziantep'e yenilmemenin de ne kadar değerli olduğunu anlıyorsunuz."

Duhuliye.com