İşte Süleyman Oktay'ın açıklamaları:

Beşiktaş’ın yeni transferlerini nasıl buldunuz?”

Süleyman Oktay.

"Beşiktaş iki sezondur arayışlarına devam ediyor. Teknik direktörler gidiyor, yenileri geliyor, futbolcular gidiyor yenileri geliyor, takım büyük bir sirkülasyon içinde.

Son teknik direktör Şenol Güneş eski başarılarının kredisiyle geldikten sonra bir sürü denemeler yaptı, hiçbiri tutmadı. Neticesinde bazı futbolcuları kulübeye çekip bazılarının da takımdan gönderilip yeni gelen transferlerle kendi takımını yapma çabasına girdiğini çok net görüyoruz.

Yani kervanı yolda düzüyor. Tabi ki buna çok geç kalındı lider ve ikinciyle ciddi puan farkı oluştu. Bundan sonra yapılacak olan yeni kurulan takımla yani Şenol Güneş’in kurduğu takımla güzel futbol oynayıp 3 puanları alan, ligin sonuna kadar güzel görüntü veren ve de bu takımı önümüzdeki sezon iddialı, şampiyonluğa oynayan, hepimizin beğenisini kazanan bir takım haline getirmek ona hedef olmalı.

Taraflara da değinecek olursak, ne kadar muhteşem olduklarını takımlarını stadı doldurarak ve de bitmek bilmeyen tezahüratlarıyla nasıl desteklediklerini görüyoruz.

Şenol Güneş ve futbolcularına düşen görev de bu sezonu hem iyi futbol oynayarak, galibiyet serileri başlatıp 2 derbi Fenerbahçe ve Galatasaray’ı yenerek bu cefakar taraflara da bir nebze olsa da kendilerini affettirip iyi bir takım görüntüsü vermek zorundalar.

Bu sezonun başarısızlığı da bu şekilde belki bir nebze hafifler. Bu kadronun bu başarıyı getirecek kapasitesinin olduğunu son Ankaragücü maçında gördük. İsterlerse başarabilirler.

Duhuliye.com