İşte Şahinoğlu'nun açıklamaları:

"ŞENOL HOCA İÇİN MAÇ VARSA TAKIM İYİ OYNAMALI"

"FC Sabah maçının atmosferi mükemmeldi. Karşı VIP tribünler dışında stadyumda boşluk yoktu. Stada giremeyen insanlar vardı, bilet yoktu çünkü, tüm biletler satıldı. Stadyumda 30 bin kişşi vardı. Şehirde 2-3 gün boyunca Beşiktaş'ın Azerbaycan'a gelişinin heyecanı, coşkusu yaşandı. Her yerde maçın afişleri, reklamları vardı. Coşku stadyuma da yansıdı, çok güzel mesajlar vardı. Depremden etkilenen şehirlerin anısına pankartlar açıldı. Onun dışında "iki devlet tek millet" pankartı vardı. Atmosfer harikaydı, bu oyunculara da sirayet etti bence. Maç çok hızlı başladı. Maça hızlı başlayan Sabah FC oldu. 2 golle Beşiktaş bir şoka uğradı. Şenol Hoca hazırlık maçlarını da çok ciddiye alıp oyuncularının o şekilde oynamasını ister. Bunu Atletico Madrid maçında göstermişti Beşiktaş, ne kadar ciddi bir şekilde oynadı omaçı. Şenol Hoca için bir maç varsa ne olduğunun önemi yok, takım iyi oynamalı."

"BEŞİKTAŞ, KONFERANS LİGİ'Nİ ALABİLECEK BİR KADRO KURACAK"

"Beşiktaş şampiyon olamazsa Konferans Ligi'ne gidecek. Şunu çok açık söyleyebilirim: Beşiktaş yönetimi ve teknik heyeti, Konferans Ligi'ni alabilecek, Konferans Ligi'nde finale gidebilecek bir kadro kurma peşinde. Orada finale çıkan takımlarla bakarsanız Beşiktaş'ın onlarla yarışamaması garip gelir bana. Bütçeler ortada, yılda 40-50 milyon Euro maaş ödenen bir kulüpte siz de iyi kadrolar kurabilirsiniz. Beşiktaş gelecek sezon kadrosunu güçlendirecek. Sadece lig şampiyonluğu değil, artık Avrupa'da da başarı istiyor. Avrupa'da Beşiktaş'a son başarısını Şenol Güneş getirdi. Avrupa'yı kafaya taktı Şenol Hoca. Beşiktaş'ın ayağa kalktığı 4 yıllık süreçte tamam lig şampiyonlukları çok kıymetli ama Avrupa başarıları hala zihinlerde. Şenol Hoca'dan sonra gelen hiçbir teknik direktör Beşiktaş'a Avrupa'da eşik atlatamadı, Beşiktaş taraftarında hasret oldu bu. Abdullah Avcı ve Sergen Yalçın dönemlerinde ağır yenilgiler yaşadı, bunu da toparlama peşinde Beşiktaş."

"7-8 OYUNCU TRANSFER EDİLECEK"

"Sağ stoper transfer edecek, 6 numara transfer edecek, Dele Alli yerine 10 numara tarzı bir oyuncu alınacak. Sol kanatta N'Koudou gidiyor, kanada da bir oyuncu alınacak. Redmond'un kalma ihtimali gitme ihtimalinden daha düşük. Beşiktaş taraftarına umut vermek isterdim ama gitme ihtimali daha yüksek çünkü eşi İngiltere'ye dönme arzusunda. Dolayısıyla Redmond da giderse sağ tarafa da transfer gelecek. Bunun Rosier'i var, Saiss'i var, teklif alabilecek potansiyel oyuncular bunlar. Durumları sürekli soruluyor. Muleka Beşiktaş'ın belki en formsuz oyuncularından ama en çok resmi teklif alan oyuncusu. 4 ayrı ülkeden 4 farklı kuşlüp Muleka için teklif yapmış durumda. Beşiktaş 7-8 oyuncu bandında transfer yapacaktır."

Duhuliye.com