Yıllık maaşları 27 milyon euro olan, Messias, Origi, Rebic, Mattia Caldara ve Marko Lazetic gibi 5 futbolcusundan kurtulup, yeni transferleri Samuel Chuwkueze, Christian Pulisic ve Noah Okafor için yer açmaya çalışan kırmızı siyahlılarda, Rebic'in Beşiktaş'la anlaşması, Messias'ında anlaşmaya yakın olması yüzleri güldürüyor. Origi'ye Suudi Arabistan'dan gelen teklifleri değerlendiren Milan, Messias için Beşiktaş'ın yaptığı teklife olumsuz cevap vermişti. Ancak İtalyan basını Milan'ın bu transferde çok fazla ısrarcı olmayacağı yönünde haberler yayınlıyor.

Beşiktaş'ın Rebic ve Messias transferi için yetki verdiği Ahmet Bulut, Messias için girişimlerini hızlandırdı. Beşiktaş yönetimi bu transferide ciddi indirimler yaptırarak bitirme arzusunda. Milan yönetimi bonservis fiyatlarından kaybetsede yıllık maaşlarından tasarruf etmekten dolayı mutlu görünüyor.

Gazetta della soprts'a göre Messias transferinde Beşiktaş'ın rakibi Torino, ancak İtalyan kulübünün bu oyuncu için teklif ettiği rakam Beşiktaş'ın teklifinin çok altında. Bu transferin sonuçlanması Messias'ın İtalya'da ne kadar kalma isteğine bağlı.

duhuliye.com/dış basın