Kaşeler, değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:

"Bence Beşiktaş, Başakşehir karşısında kötü bir oyun oynamadı, oyun planıda doğruydu sadece skoru bulamadı. 

Evet! Weghorst’u iki stoper önlerindeki Biglia ve Mahmut ile iyi izole ettiler kabul ediyorum ama yani Beşiktaş maçı alacak pozisyonları buldu, sadece skoru bulamadı diye düşünüyorum.

Maç içinde Cenk Tosun’la Weghorst’a da döndü hoca. Ben Redmond’un özellikle Dele Alli ve Ghezzal döndükten sonra N’Koudou’nun yerinde oynayacağını düşünüyorum ama mesela bu maça da bir tarafta Redmond, bir tarafta N’Koudou‘yla da başlayabilir diye düşünüyorum bir yandan.

Josef’in dönmesi çok değerli Beşiktaş için. İstanbulspor göreceli olarak zayıf bir ekip ama bir hücum planları var. Mesela Sivasspor maçında 58 ve 63. Dakikalar arasında üç kere doğru pres yapıp pozisyon buldular ve birinde golü buldular.

Ben Beşiktaş’ın kazanacağını düşünüyorum, milli maç arası öncesi kazanacaktır. Burada tabi 5’li savunma oynuyor İstanbulspor. Weghorst yine iyi kapatılırsa orta saha oyuncularının, özellikle Gedson Fernandes’in, Salih’in ceza sahasına girip atacakları şutlar önemli birer hücum silahı olacak diye düşünüyorum."

Duhuliye.com