İşte Gökmen Özcan'ın açıklamaları:

"Beşiktaş yöneticisi Hüseyin Yücel, Mourinho ile görüştüklerini ve maliyetinin 10 milyon euro bandında olduğunu beyan etmişti. Tekrar temasa geçeceğini de iletmişti.

Bu açıklamalar infial yarattı, özellikle Beşiktaş camiasında heyecan yaratmıştı. Camia beklenti içerisine girdi. Sonrasında Fenerbahçe cephesinden açıklamalar gelmişti. Aziz Yıldırım'ın da yaptığı açıklamalar vardı. 

Mourinho konusuyla ilgili olarak Hüseyin Yücel ile konuştum. Hüseyin Yücel, Mourinho konusunda; "Tazminatla ilgili Mourinho'nun beklentisi oldukça yüksek yani sözleşmesine yazılacak tazminat beklentisi oldukça yüksek. Bu yüzden bu konu bizim için biraz soğudu." dedi. Bu saatten sonra Beşiktaş - Mourinho birlikteliği zor görünüyor.

Di Maria konusunda ise üst düzey teknik direktör getirirseniz eliniz rahatlayacaktır, istediğiniz rakamlara getirebilirsiniz. Di Maria da bu isimlerden birisiydi. Beşiktaş kulüp yetkililerinden Di Maria konusunda aldığım bilgi, Di Maria Benfica'dan ayrılıyor. Benfica'nın devam yönünde teklifi var ama Di Maria'nın önceliği ülkesi Arjantin'e geri dönmek. 

Beşikta Di Maria'yı "1 seneliğine bizde oyna, sonra ülkene dönersin" diye ikna etmeye çalışıyor. 

Worrall gönderildi, Umut Meraş ile sözleşme yenilenmiyor, Utku Yuvakuran'la da sözleşme beklemiyorum, Gökhan İnler zaten yeni yönetimin gelmesiyle beraber yolları ayrılmıştı. Bunların dışında Cenk Tosun ve Salih Uçan isimleri vardı. Cenk Tosun beklenen performansı ortaya koymadı, bunda iç ve dış etkenler var. Beşiktaş yönetiminin Cenk Tosun ile yola devam edeceğini düşünmüyorum. 

Salih Uçan konusu çok farklı. Son haftalardaki performansıyla kafayı kaldırdı, yaşadığı sakatlık sonrasında performansı geriye gitmişti bu sezon ama son haftalardaki çıkışı Beşiktaş yönetimi tarafından da memnuniyetle karşılandı, ben Salih Uçan'ın kendisi ve Beşiktaş yönetimiyle bir görüşme yaptım. 

Beşiktaş, sözleşmesi biten isimlerden sadece Salih Uçan'la yola devam etmeye oldukça yakın. Salih'i yeni sezonda hatta birkaç sezon daha Beşiktaş formasıyla görmeye devam edeceğiz..."

Duhuliye.com