Reha Kapsal:

"Sezon başı kendi tasarlamadığı bir takım, transferini yapmadığı birtakım ve hedeften kopmuş bir takım aldı. Bu çok önemli bir iş. Mental olarak hedeften uzak sıkıntılı bir haldesin, transferi yapmamış bir teknik direktör olarak geliyorsun ve 2.20 puan ortalaması tutturuyorsun. Beşiktaş’ın Şenol Güneş ile yaşadığı en büyük şansızlık yine zirve yarışında olup üç maçı var; Trabzonspor deplasmanı, Karagümrük maçı, Sivasspor deplasmanı bu üç maçta Beşiktaş iyi oynamadı. Şampiyon olduğunda veya zirveye oynuyorsan kötü oynarken de kazanacaksın. Beşiktaş kazansa idi şu an zirvenin net ortağı idi, bir de Galatasaray ile içeride oynuyor.

Beşiktaş kötü oynadığında maç kazanmadı, iyi oynadığında maç kazandı!

Beşiktaş’ta Şenol Güneş Redmond’a özgüven kazandırdı. Valerien İsmael gibi bir oynatıp, bir oynatmama ya da belli bir süre oynatma gibi denemeler yapmadı. Güvendiği Redmond’a bu takımın hücum hattında ana karakterlerden birisin dedi…

Mert’in gelmesiyle birlikte bi takım için klasik söylem vardır; “atanın ve tutanın iyi olacak!” Beşiktaş’ın atan ve tutanı iyi asıl sorun Beşiktaş’ın gelecek sezon yapılanması nasıl olacak?

Üç, dört eksik doğru tespitle zirveye oynayacak bir teknik direktörü ve kadrosu var, seyirci potansiyeli var."