İşte Demirtaş'ın açıklamaları: 

Şenol Güneş takımı değiştirdi ve Galatasaray maçı, Beşiktaş'ın başka bir boyuta geldiğinin kanıtı oldu. "Beşiktaş Şenol Güneş sonrası başka bir oyuna geçti ve daha etkileyici bir oyun sergiliyor" diye bir dilekçe var diyelim, bu dilekçeyi Fenerbahçe maçında amir imzaladı, Galatasaray maçında genel müdürden de geçti artık, o mührü de aldı. Artık kanıtlandı yani. Hakikaten çok belirgin bir oyun geçişi oldu Şenol Güneş sonrası. Şenol Güneş ilk geldiğinde konuşmaların arasında hep şunu diyordu: "Öyle bir yere geldik ki ortada oyun yok, bizim bir oyun bulmamız lazım." Ben onu alıyordum konuşmalarından. Üst üste kazanıp durumu idare ettiği maçlar var transferlere kadar ama transferlerle birlikte Hadziahmetovic'in eklenmesi, Cenk'in iyice ısınması, Aboubakar'ın gelmesiyle özellikle, Beşiktaş bir kimlik değiştirdi. Bambaşka bir oyuna geçti. Topa sahip olma oyunu da oynayabilen ama Galatasaray maçında olduğu gibi başka bir oyuna da geçebilen bir takım. Beşiktaş orta sahasını ben hep şu konuda övgüyle anıyorum: Amir, Salih, Gedson, üçü de belli bir tempoya sahipler. Salih geniş alanda oynamakta sorunluydu, son dönemde geniş alanda en etkili oyununu oynadığını düşünüyorum Salih Uçan'ın. Sağ iç rolü çok geniş bir alan, çok iyi oynuyor. Amir öyle, Gedson zaten tempodan ibaret.Bir de şöyle bir durum var, rakip sana tempo yaparken üçü de driplingle kaleye gidebiliyorlar. Baskı altında da dönebiliyorlar yüzünü, bu çok önemli. Şenol Güneş Beşiktaş'a yeni bir oyun kimliği katarken bence bunu planladı, oyuncu değiştirmeden oyun değiştirebiliyorsun. Beşiktaş aynı oyuncularla iki farklı oyun oynadı Galatasaray karşısında. İlk oyunu topa sahip olalım, biraz daha genişletelim Galatasaray'ı, Aboubakar ve Cenk'i set oyununda topla buluşturalım, ama Galatasaray'ın oyunu baskılı olunca bu kez dediler ki biz tempoyu arttıralım. Bunu aynı takımla, aynı oyuncularla yaptı. 

Redmond Ghezzal'den iyi demiyorum ama Ghezzal olsaydı Redmond yerin, bu iki oyunu oynamayabilirdi. Ghezzal ile tempo oyunu, baskı oyunu yapmak kolay değil. Ghezzal'le set oyunu oynamak zorundasın, oraya gidiyor iş ama Redmond'un varlığı, bu üçlü orta sahaya bi tane daha tempolu orta saha gibi bir performans bekliyorsun. 

Beşiktaş önümüzdeki sene şampiyonluğun direkt adayıdır. Sağ stoper, dripling yapan sol kanat ve hücumcu merkez orta saha, Sosa... Salih Uçan beklediğimden çok çok iyi şu an, bu performansı böyle giderse 11 oyuncusu olarak kalır ama Beşiktaş'ın bunu ummaması gerekiyor, bu bölge çok kritik. Üst düzey bir adam bul, Salih'i kes, kesemiyorsa da kesemesin. Beşiktaş'ta o bölgede derinlik yok.  


Maxim çok garip oldu. Beşiktaş'ın iki oyununda da yeri yok, öyle garip bir durumda kaldı. Beşiktaş'ın bu oyunu şampiyonluk adayı. Bu oyunu taze tutacak derinleştirmelerş yapman lazım. Bence driplinçi kenar kesin. Sağ stopere transfer yapıp, Omar - Saiss dönüşümlü oynasın. Hücumda şu anda Cenk - Aboubakar - Ghezzal ideali. Burayı zorlayacak bir oyuncu, belki Cenk kadar skor yapamaz ama onu zorlayabilecek bir oyuncu... Gelecek sezon için bu sezon çok kıymetli. Oyun bu dönemde bulundu, kadro içinde kim bu oyuna cevap verir, onlar bulundu. Bir özgüven kazandı takım. Beşiktaş eklemelerle çok belirgin bir aday olur."

Duhuliye.com