Taner Karaman'ın açıklamaları şöyle:

"İSABETLİ PASTA ORTA SIRA TAKIMLARI GİBİ.."

"Beşiktaş pas yapamıyor. Beşiktaş'ın şu ana kadar isabetli pas performans rakamlarına baktığımız zaman ligin orta sıra takımlarından biri gibi bir durumda. Maç başına isabet pas yerleri çok geride. Topa sahip olma oranı yüzde 46. Topu rakibe veriyor. Ama vermek zorunda kalıyor. Ve Beşiktaş eğer Fenerbahçe'nin ayağına topu verirse bu kadar rahat hücuma çıkan bir Fenerbahçe karşısında da işi kolay olmayabilir."

"SAVUNMADAKİ PROBLEM JOSEF'İN SAKATLIĞI İLE BAŞLADI"

"Beşiktaş'ın savunmayla alakalı yaşadığı en net problemler Josef De Souza'nın sakatlanmasıyla birlikte başlıyor. Josef'in tam anlamıyla eski performansıyla dönememiş olması da geçirgenliği, yani rakibi ceza sahasına alma konusunda Beşiktaş'ın daha büyük sancılar yaşamasına sebebiyet verdi. Bir diğer nokta da her ne kadar savunmayı üçlü de yapsanız, dörtlü de yapsanız orada bir oyuncu grubu var ve bu isimlerin birbirleriyle uyumlu olması gerekiyor ve Beşiktaş'ta savunma hattındaki bu değişim sonrasında yerine gelen isimlerin çok uzun zamandır kadroda olmayışları, kamp dönemini hatta birlikte geçirmemiş olmaları ve bu tandemin çok fazla prova yapılmamış olması da Beşiktaş'ın işini biraz zorlaştırıyor ve rakip Beşiktaş savunmasının hata yapmasına sebebiyet veriiyor. Beşiktaş'ta şu an İsmael'in yapması gereken sanırım en net çözüm, en net deneme, merkezdeki, yani savunma dörlüsünün önünde oynayan Josef gibi oyuncuların sayısını, bir şekilde o rolü üstlenen 'kesici,çapa' dediğimiz oyuncu sayısını arttırması gerekiyor. Bunu yapabilirse birazdan rakibin ceza sahasına girme sayısını azaltabilir. Aksi halde bu savunmada uyum gelmediği sürece savunmadaki problem Beşiktaş'ta devam edecektir."

"FİZİKSEL PROBLEMLER VAR" 

"Bir başka noktada fiziksel kapasiteyle ilgili problem var. Kamp dönemi çok ağır geçti Beşiktaş'ta ve şu ana kadar ligde 7 haftalık süreç geride kaldı ve buna rağmen bu kadar kısa süre geride kalmasına rağmen oyuncular fiziki anlamda problemler yaşıyorlar. Ve bu kadar kısa sürede fiziken problem yaşıyorsanız, karşınızda bu kadar dinamik bir Fenerbahçe varken işiniz kolay olmayacaktır."