İşte Zeki Uzundurukan'ın açıklamaları:

"Beşiktaş kulübü sonuçta prosedüre uygun bir şekilde oyuncuyu transfer etmiş. 1 milyon Euro çıkış maddesi varmış göndererek transferini yapmış. Türkiye Futbol Federasyonu da oyuncuların lisansını çıkardı. Bu saatten sonra Beşiktaş bu oyuncuyu oynatabiliyor mu? Evet oynatabiliyor. 

Kayserispor’un bir beklentisi vardı. 3,5 milyon euro deniyor, kimileri 3.9 diyor, Yani 4 milyon Euro‘ya yakın bir para istiyor Kayseri. Şimdi sen bu parayı istiyorsun tamam, 1 milyon Euro‘ya menejerinin ve Onur Bulut’un yanında çıkış maddesi koyuyorsun, başkan yardımcısı imza atıyor, tüzük gereği başkan yardımcısının imzasının geçerli olmadığını söylüyorlar. Yani başkanın da imzalaması gerektiğini ifade ediyorlar. Ama sen burada oyuncuya böyle bir hakkı tanımışsın. Beşiktaş da bunu kullandı, burada kusurlu olan kim? Bence kusurlu olan oyuncu üzerinden daha fazla para kazanmak isteyen Kayseri gibi görünüyor. Bundan sonra ne olur UÇK’da göreceğiz ama gerçek olan şu ki Onur Bulut, Beşiktaş forması altında oynayacak. Kayseri tarafı, “gergin bir gündü, Onur'u sakinleştirmek için öylesine imza attık” diyor ama ne olursa olsun imza imzadır, başkanın da muhakkak bilgisi vardır. Sonuçta başkan yardımcısı imza atıyor, gidip de başkana söylememiş mi? Biz böyle böyle bir imza attık dememiş mi? O an önlemini alsalardı farklı bir durum ortaya çıkabilirdi ama oyuncu Beşiktaş’a gelmek istemiş ve geldi, lisansı çıktı. Burada Beşiktaş açısından Beşiktaş’ı bağlayan herhangi bir şey yok, bunları söylemek zorundayız. Beşiktaş prosedür gereğine göre hareket etmiştir. 

Bundan sonra Kayseri’nin farklı talepleri olabilir. Keşke UÇK’ya gitmeden iki kulüp oturup bu işi tatlılıkla çözebilseydi.

Duhuliye.com