İşte Çelikler'in açıklamaları:

"BEŞİKTAŞ RACON TAKIMIDIR"

Beşiktaş'ın ekolü mücadeledir. Mücadele etmezsen hem sıkıcı futbol oynarsın, hem de puan kaybedersin. Ben hiç mücadele etmeden, kalitesiyle maç kazanan Beşiktaş görmedim. Beşiktaş hep oynayacak, hep dövecek. Beşiktaş dediğin isyandır. Benim adım Tatar Ramazan, ben bu oyunu bozarım var ya, Beşiktaş odur. Beşiktaş, "ben klasım, çok iyiyim" dediği gün kaybeder.

İstanbulspor maçında Beşiktaş kötü oynadı, nasılsa yeneriz dedi. Nasılsa yeneriz dediği zaman hiç kimseyi yenemez Beşiktaş, siz kimsiniz ulan dediği zaman herkesi yener. Sergen Yalçın gibi, "göreceğiz Cumartesi ne olacağını" dediği zaman herkesi yener. Bu maçta da biraz dinlenelim dediği zaman hiç kimseyi yenemez. Kulübün yapısına uygun değil, kimliğine uygun değil, DNA'ya aykırı. Beşiktaş racon takımıdır, mahallenin abisidir. "Bir dakika beyler, biz de buradayız" diyecek adamdır Beşiktaş. Beşiktaş oyna devam dediği zaman şaşkın izliyoruz hepimiz, "yarım saatte adamı dövdüler" falan diyorduk. Rakipler ne olduğunu anlamıyor. Bunu kaybettiğinde senin silahın yok, kalecin de yok. 

"ERSİN'İN BİR AN EVVEL KENDİNE GELMESİ LAZIM"

İstanbulspor ceza sahasına girmeden maçı berabere bitirdi. Şampiyonluk sezonu yaşamış, Şampiyonlar Ligi yaşamış bir kalecinin bir an evvel kendine gelmesi lazım. Büyük takımda kalecilerin 9-12 puan yazması lazım. Ersin bunu şampiyon olunan sezon dahi yapamadı ama en azından kötü değildi, bu maç da kaleci yüzünden gitti demiyorduk. 

Duhuliye.com