Futbol yorumcusu Erman Özgür, katıldığı youtube kanalında Beşiktaş'ı değerlendirdi..

İşte Erman Özgür'ün açıklamaları;

  • Beşiktaş’ta galibiyeti getiren iki tane ayrıntı var, birincisi Şenol hocanın hamleleri, bence maçı N’Koudou ve Tayfur'la çözdüler. İkincisi de Gedson Fernandes.
  • Gedson  Fernandes‘in kullanımını değiştirmesi de çok önemli bir detay, nasıl oldu? Saiss'i orta sahaya attı ki daha evvel o bölgede oynamışlığı varmış. Saiss'ı o bölgede ben çok beğendim, iki tane nefis pası var, birini Muleka kaçırdı, bir tanesini de Gedson Fernandes atamadı. Ama Saiss, Josef'den daha aklıbaşında top kullanan bir oyuncu gibi gözüktü. Hoca onu stopere çekmek zorunda kaldığı için Josefi bıraktı oyunda ve Josef kötü oynarken golünü attı.
  • Josef'in bir kırılma anı vardı,Ankaragücü maçı.. bu da Josef'in ikinci kırılm anı, bundan sonra çok iyi oynayacak, göreceksiniz.
  • Beşiktaş uçurumun kenarından döndü, eyvallah.. Weghorst'tan Abubakar'a geçiş nasıl olur bilmiyorum, ama Aboubakar'ın iki tane Beşiktaş macerasında efsanevi başarıları var. Biz hala YouTube’da falan Benfica maçının dönüşünü seyrediyoruz, tüyleri diken diken eden bir sürü performansı var Beşiktaş’ta. O dönem oynayamamış olmasının tek taraflı okunmasına çok karşıyım.
  • Bir kriz var ve masaya oturduğun zaman bunu yönetici çözmeli. Mesela sezon sonunda bedava mı gitmek istiyor oyuncu?, oynamasını sağlayarak gönderseydi. Ben bunu anlatmaya çalıştım, insanlar dediki ''kendi oynamadı''. Tamam sen adamı oynatacağın şartları koy önüne, ki koymak zorundasın, elinde Aboubakar varsa, 11 maç oynatmadan tutamazsın.
  • O sezon Şampiyonluk kaybedilmiş olsaydı, bugün dönemezdi Beşiktaş’a. O günkü oynamayan Aboubakar, Beşiktaş şampiyon olamamış olsaydı bugün kesinlikle geri dönemezdi.
  • Beşiktaş o dönem bir golle şampiyon oldu, Aboubakar'sız 7 gol attı o takım. Larin patlama yaptı, Gökhan töre ile bile maç kazandı. Rize’ye gittin Gökhan Töre santrofor oynuyordu kazandın. Beşiktaş zaten Yokuş aşağı gitmeye başladıktan sonra Aboubakar'sız da iyi iş gördü. Ama Beşiktaş o sene şampiyonluğu kaçırsaydı, hem Abubakar'a hem de yönetime yazardı.