Serkan Korkmaz'ın açıklamaları şöyle:

"7 puanın çok önemli bir puan farkı olmadığına bende katılıyorum. Klasik söylemde denildiği gibi 3 puanlık sistemde hakikaten değil çok var ligin finaline. Beşiktaş ile ilgili daha çok matematiksel çıkarım yapacağım, Valerien İsmael döneminden daha kötü olmaz diye düşünüyorum.

O yüzden de bu arada derlenip, toparlanması ihtimali daha yüksek bir takım olarak görüyorum. Mesela Fenerbahçe, Galatasaray değil de hani onlarda belki çok çok daha iyi dönecekler Fenerbahçe’nin özel maçlardaki performansı etkileyici ama resmi maç farklı sonra hani derler ya; özel maçlarda işler çok farklı idi ya da kötü oynar ama resmi maçlarda fırtına gibi oynar.

Bunu bir görmemiz lazım ben Beşiktaş’ın üstüne koyacak takımlardan biri olduğuna inanıyorum, bunu ezbere söylüyorum neden? Valerien İsmael döneminden kötü olmaz, bakıyorum birde evet takım olarak etkileyici bir performans artışı yok ama bireysel performanslarda kıpırdanma var.

Dele Alli daha iyi oynuyor, Cenk Tosun doğru ve etkin kullanılıyor, kendini daha kıymetli hissediyor, geçen verdiği röportajda psikolojisini, motivasyonunu çok ileride gördüm. Ben en iyi dönemimdeki kadar iyiyim gibi imalarda da bulundu, ona böyle hissettiren Şenol Güneş’in varlığı.

Hazırlık maçlarındaki performansına bağlı olarak söylemiyorum bence Beşiktaş, Şenol Güneş ile yükselişe geçecek."