"Şenol Güneş için ilk kulübü değildir Beşiktaş Kulübü!"

Önder Özen;
Olaylara matematiksel olarak bakacak olursak, Şenol Güneş geldiğinde Galatasaray daha geride idi o yüzden yarışı kazanan Okan Buruk'tur yalnızca şu da var; Şenol Güneş için ilk kulübü değil Beşiktaş Kulübü. Boluspor, Antalyaspor, Trabzonspor, Bursaspor kulüpleri var öncesinde ama şunu gördüm bu kadar yıldır, Beşiktaş Şenol Güneş'e çok iyi geldi. 

Şenol Güneş'te Beşiktaş'a çok iyi geldi!

İki tane şampiyonluk var, iki tanede kaybettiği şampiyonluk var. Çok üstün kadrolarla kaybedilmiş şampiyonluklardı ama o yunlarda kötü oyunlar değildi yani kaybettiği sezonların şampiyonlukları.

Birinde Şampiyonlar Ligi'nde zaten çok iyi yarışmıştı, birinde de tribünler hep iddiasını sürdüren Beşiktaş'ı seyretmekten keyif almıştı.

O sebeble ben bir kere daha diyorum ki; Beşiktaş, Şenol Güneş'e çok iyi geldi! Şenol Güneş'te Beşiktaş'a çok iyi geldi!

Doku uyumu birazda böyledir. Bazı teknik direktörler her yerde başarılı olur. Bazıları ise bir yerde olur, bir yerde olamaz. Beşiktaş ile Şenol Güneş'in buluşmaları, Şenol Güneş ile Trabzonspor buluşmalarından çok daha büyük etki yaptı.

Bu oyunun yükselişi, değerli hale gelişi skorlar bir yana ama üç tane geri dönüşün altının çizilmesi gerektiğini düşünüyorum. Beşiktaş'ın zorlandığı şeylerden bir tanesi birkaç yıldır Sergen Yalçın döneminden bahsetmiyorum, skoru alır öne geçer, maçın sonunu zor getirir falan böyle idi şimdi hem Fenerbahçe'yi, hem Galatasaray'ı hem Adana Demirspor'u geriden gelip toplamda 11 gol atmak bu çok ciddi bir göstergedir. Bu herhangi bir şey değildir.