Beşiktaş ile ilgili TRTSPOR’da yaptığı değerlendirmelerde Fatih Doğan:

Bu programlarda ne söyledik? Beşiktaş’ın yedek kulübesinde sıkıntısı var. Kadrolar önemli, bazen sakatılıklar oluyor kadro derinliği çok önemli. Beşiktaş’ın kadro derinliğine ihtiyacı vardı, yapılan transferler bu açıdan bakıldığı zaman eksiklikleri giderme adına çok önemli.

Beşiktaş hücum hattında çok güçlü, ışık saçıyor. Bugün Beşiktaş’ın oluşturduğu hücum hattı hakikaten hem korkutacak, hemde kıskandıracak seviyede. Bugün Weghorst hem takım oyunu, asistleri, on yıldır Beşiktaş’ta oynuyormuş gibi, kırk yıllık Beşiktaşlı gibi bir anda her şeyi özümsedi, her pozisyon içerisinde var, her yerde var, coşkuda var, üzüntüde var.

Sürekli gelişmekte olan oyun içerisinde de var. Ghezzal’ın gelişiyle birlikte adrese teslim ortalarla bırakacaktır ilk yarıda,  Weghorst’un kafasına veya ayağına. Weghorst’un kafasıda çalışıyor sadece ayakları değil yani bazı oyuncular o kafa vuruşlarında yoktur. Weghorst’un o ince golcü kafaları vardır şimdi Ghezzal geldikten sonra başka bir hikâye var.

Şimdi de Josef geldi. Takımın ağır abisi, kaptanı geri döndü. Geri dönüşüyle birlikte hissettirdi. Neyi hissettirdi Beşiktaş’ta? 65. Dakikadan sonra seyirci paniklemeye başlıyordu. Eyvah diyordu, takım tempodan düşüyor, ileride yaptığı pres yorgunlukla birlikte rakiplerin artı gollerine dönüşüyordu. Bunun nedenleri vardı, hocanın değişikliklerdeki tercihleri, gelen oyuncuların aldıkları insiyatifler, orta sahadaki eksiklikler. Şimdi bir oyuncu bu havayı değiştirirmi? Son maçta değiştirdi. Kim değiştirdi? Josef Souza…

Şimdi alternatiflere ihtiyaç vardı. Masuaku’nun performansı henüz daha yüzde kırklar seviyesinde. Arkadaşlar çok daha iyi olacağını söylüyorlar am aben şimdiye kadar ki performansından memnun değilim. En azından Beşiktaş seviyesinde yeterli görmüyorum. Masuaku, Umut Meraş orada bir sıkıntı var. Kaleci almasına gerek yok. Emre çok iyi bir kaleci ama Emre sadece birinci kaleci durumunda sıkıntı yok ama orada Mert Günok var.