İşte Haldun Domaç'ın açıklamaları: 

"Beşiktaş iki stoper için girişimlerini sürdürüyor. Sağ bek transferinde bir gelişme var, eski yıldız tekrar Beşiktaş’a doğru yöneldi.

Montero’ya Kasımpaşa’dan sonra Ümraniyespor da talip oldu. Ümraniyespor konusunda neler olacak bakacağız, çünkü Şenol Güneş’in Montero’ya bakış açısı çok olumlu değil. Ondan istediği verimi alamadığı belli. 

Beşiktaş’ta da oyun düzenini etkileyen çok önemli iki sakat oyuncu var, bunlardan birisi Ghezzal diğer isim ise Saiss.

Ghezzal’ın tedavi sürecinin çok iyi gittiğini sağlık ekibi bildiriyor, Ocak sonunda, Şubat başında belki 20. hafta Kayserispor maçında Ghezzal sahada olabilir.

Saiss ile ilgili haberler ise biraz sıkıntılı. Fransa maçında oynamasaydı daha kısa zamanda sahalara dönecekti, şimdi süreç uzadı gibi bilgiler alınıyor. 

Saiss’in Dünya Kupası performansı sonrasında iki İtalyan kulübü Fiorentina ve Bologna, iki Fransız kulübü Lille ve Marsilya ile iki İspanyol kulübü Valencia ile Villereal, Saiss transfer için yoklama yapmaya başladılar. 

Stoper bölgesi için Eliaquim Mangala ismi geçiyor. M. City ve Valencia’da oynamış bonservis ücreti olarak 45 milyon Euro’ları görmüş bir oyuncu. Şimdi 31 yaşında ve boşta. En son Fransa’da oynadı ve Beşiktaş’a önerilen isimlerden. Ceyhun Kazancı tarafından bu oyuncu Şenol Güneş’e önerilmiş vaziyette. Sağ ve sol stoper oynama özelliğine sahip, güncel piyasa değeri 1.2 milyon Euro.

İkinci oyuncu ismi ise Edgar lE. 

Weghorst ile ilgili son durumu menajeri açıkladı. Weghorst Beşiktaş’ta kalmak istiyor ama tek sorun bonservis bedeli, eğer Beşiktaş 10 milyon Euro’luk bedeli karşılayabilirse Weghorst imzayı atacak.

Bir de sol bek konusunda henüz sonuçlanmamış bir Caner Erkin meselesi var bu konuyla ilgili bir kamuoyu nabzı yoklandı olur veya olmaz diye. Caner Erkin meselesinde gelişmeler olumlu olacak, onun için Beşiktaş sol bek konusunda çok da ciddi yurtdışı aramalarına gitmiyor.

Duhuliye.com