Kartal Yiğit'in açıklamaları şöyle:

"Fernanda Santos'u çok çok üzerine gidip eleştirme konusunda insanların biraz düşünmesi lazım. Ama eleştiri olacak mı? Tabii ki olacak. Bu seneyi geçti artık Beşiktaş. Ben yeni sezonda asıl Fernando Santos'un oyununu açıkçası merak ediyorum. Ha şunu söyleyeyim; geldiği günden beri oynattığı futbol, Beşiktaş gibi bir kulübün takımına yakışıyor mu, yakışmıyor mu? Cevabı basit: Yakışmıyor. Yani ben Beşiktaş'ın oyunundan keyif almıyorum açıkçası. Fernando Santos'un bir öncesine gelin. Serdar Topraktepe, geçici bir teknik adam, altyapının hocası, bütün maçlarda iyi oynayarak kazanmış. Şimdi tabii Serdar Hoca'yı kıyaslamıyorum ben. Dünyaca ünlü bir teknik adamdan bahsediyorum. Ben başarılı olabileceğini de düşünüyorum."

"KAYSERİ'DEN BERABERLİKLE DÖNMEK İYİ DEĞİLDİR HOCAM" 

"Ama başarı nedir? Başarı hemen öyle şak diye bir anda yarım sezon bir sezonla olacak iş değil. Biraz sabredilmesi lazım. Ama hocanın da şunu düşünmesi lazım: Devamlı bu şekilde oynayarak,
işte kontrollü olayım, işte bir tane atarsak atarız, ondan sonra yaslanırız, kontrolle bir tane daha buluruz ya da işte Kayseri'de beraber dönmek iyidir diyerek olmaz. Kayseri'den beraberlikle dönmek iyidir diyor, hiç de iyi değildir hocam. Beşiktaş'a bu oyun yakışmaz."