Serdar Sarıdağ yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

Beşiktaş'taki bu kriz teknik heyeti ilgilendiren bir kriz. Yönetimi ilgilendiren bir durum yok. Çünkü transfer dönemi sona erdi. Artık sorun saha içerisinde, sorun soyunma odasında, sorun sevk ve idarede. Bundan sonrası artık teknik ekipte. Bu krizden çıkarırsa ancak Şenol Güneş ve ekibi çıkarır. Çünkü hoca da maçtan sonraki basın toplantısında bunu işaret etti. "Artık transfer dönemi sona erdi, sorumluluk bana ait. Kalkarsak hepbirlikte ayağa kalkacağız."

Kalan maçlarda seri bir galibiyet bu işi çözebilir. Burda artık kontrol tamamen hocada. Şenol hoca kendi kariyeri boyunca çok kritik dönemler yaşadı. Buradan en iyi şekilde nasıl çıkılacağını en iyi o bilir. Futbolcularla bir toplantı yapacak. Nerede yanlış yapıyoruz diye konuşacaklardır.

Saha içi sonuçları kötü giderse yönetime karşı bütün eleştiriler daha da artacaktır. Sonuçta Beşiktaş büyük bir camia. Bir seçim kararı alınırsa hemen alınmaz. Bu da bir süreç. Daha sonra seçim oldu, yönetici değişti başkan değişti, hoca devam edecek mi bu da ayrı bir süreç. İstifa çözüm getirecekse bu da masaya yatırılır. Bu işin çözümü ne yönetim kurulu toplantısında olur, ne kongre salonlarında olur. Şuan için bu işin çözümünün olduğu tek yer Beşiktaş soyunma odası, Nevzat Demir Tesisleri, saha içi ve teknik heyet. Ama taraftarın tepkisi haklı. Yani tribünler ve camia bu oynanan oyunu kabul etmez. Beşiktaş gibi büyük bir kulübün böylesine kötü bir oyun oynamasını Beşiktaş taraftarı kabul etmez.