"GHEZZAL İLK KEZ SİNİRLENDİ"

Konyaspor'un avantajı yüksek morali. 16 maçtır kaybetmiyor içeride. Beşiktaş 7 maçtır deplasmanda kazanamıyor. Oyunun son bölümünde Konyaspor daha diriydi ama maç Beşiktaş'a yakındı. Hem hakimiyet hem pozisyon olarak. Beşiktaş'ın oyuncuları, yüksek enerjili oynadı. Konyaspor da çok temaslı takım. Batshuayi, Premier Lig'de oynadı ama bu kadar temaslı oynamamıştır. Ghezzal bugün 7-8 kez düştü ve belki de ilk kez sinirlendi.

"KART GÖRMEZSE DEVAM EDER"

Futbol nasıl bir oyun? 1 tane yakın oynadın, bastın, ittin kart görmedin. Devam edersin. Hücum oyuncusu yavaş yavaş sinmeye başlar.

"VIDA FAUL YAPABİLİRDİ"

İlhan Palut Hoca önemli bir hamle yaptı. Sadece oyuncu değişikliği değil. Cikalleshi ile Ahmed Hassan aynı tarz santrforlar. Sağ tarafta toplu topsuz süratıyla Michalak, Vida'nın olduğu yere geçti. Umut maskeyle oynuyor, rahat değil. Sağ stoperin yani kaptan Vida'nın sarı kartını biliyor. Sarı kartı olmasaydı, Vida golde faul yapabilirdi.

"KART, 1 PUANA MAL OLDU"

Josef ile Skubic arasındaki çarpışmada bir itişme kakışma oldu. Vida geldi, ta oradan buraya geliyorsun diye sarı kart gösterdi Mete Kalkavan. Bu kart nelere mal oldu biliyor musun? 1 puan Beşiktaş'tan hop gitti. Vida golden önce bir çekildi.

"HAKEMLERİN STANDARTI YOK"

Oynatmak hakem için iyidir ama sertliğe izin vermek farklı. Tarzla, hakemlik tarzıyla ilgili. Ancak bizim hakemlerin standartı yok. 'Oynatan' diyemiyorsun, bir maçta oynatıyor, bir maçta oynatmıyor. Hakemlik sadece verdiğin vermediğinle alakalı değil. Sana imkan sağlayan bir sertlik varsa maçta güçlenir.

"KONYASPOR'UN HOCASI ÇOK DEĞERLİ"

Konyaspor harika iş çıkardı. Helali hoş olsun. Çok şeker, çok değerli bir teknik adamları var. Konyaspor bugün çıkarken Beşiktaş'ı önce yemeyerek, sonra atarak kazanırım demişti. Bu dakikaları hesaplamışlar. Beşiktaş, 1. dakikadan itibaren topa sahip oldu. Pjanic çıkınca top biraz kalmamaya başladı. Atiba ve yorgun Josef vardı, Can Bozdoğan da pozisyonsuz kaldı. Kazanan haklıdır. Konyaspor bugünlere boşa gelmediğini gösterdi. Tarihi boyunca yakalayamadığı kadar puanlar aldı. Bir özgüven var. Yıllardan beri ayağını yorganına göre uzatıyor. Teknik direktör tercihlerini de doğru yapıyorlar.

"ŞAMPİYON OLMAYACAĞINI BİLİYOR"

Beşiktaşlı oyuncu, şampiyon olmayağını biliyor. Ona rağmen oyuncuların enerjisini, vücut dillerini beğendim. Oyun sonunda düşmelerinin nedeni ligden kopmaları...

BATSHUAYI, LARIN, GHEZZAL, PJANIC

Beklemediğim kadar tempolu ve fizik olarak iyiydi ama gittikçe düşüşe geçen bir Batshuayi gördüm. Çok formda başlayan Cyle Larin'in düştüğünü gördüm. Ghezzal kötü başladı ama yavaş yavaş topladı. Pjanic eskiye göre iyi.

"ÖNDER HOCA'DAN DOLAYI DEĞİL"

Önder Hoca, camianın insanıdır. Hemen yazılı 3-4 sene kontrat. Önder Hoca'dan dolayı kaybedilmiş 3 puan yoktur. Şampiyonluk adayı bir takım 4 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet iyi değildir. Önder Hoca, kulübünü seven ve şu anda görev yapan biri. Sürdürülebilir mi?

"BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON FALAN OLAMAZ"

Bir tercih yapacaksınız. Beşiktaş'ın tercihi ne olmalı? Ahmet Bey'in durumu, Fenerbahçe'den farklı. Geçen sene 2 kupa. Bu tolere edilebilir. Sergen Yalçın'dan sonra 1.5 yıllık kontrat yapılacaksa tehlikeli olabilir. Beşiktaş şampiyon falan olamaz. Yakalama şansı hemen hemen yok. 2.5 yıllık bir teknik direktör maliyeti olur. Sürekli teknik direktöre para ödüyor Beşiktaş. Öylesine bir karar vermeli ki Beşiktaş, ekonomik olarak önümüzdeki sezona hazırlanmalılar.

"HER OLANDA BİR HAYIR VARDIR"

Beşiktaş'ta 14 oyuncunun sözleşmesi bitiyor. Başka bir B Planı uygulanabilir. Her olanda bir hayır vardır. Seneye 1 tane daha yabancı düşüyor. Her şey değişebilir Türkiye'de, bilmiyorum ama kademeli olarak düşecek deniyor. Ona göre de yerli, yabancı ayarlamaları lazım. Beşiktaş'ta 4-5'e oynayan varsa yalvar yakar gönderirim.

"3 MAÇ KAYBEDERSE 'SEMPATİK' DEMEZLER
"Fenerbahçe, 2 maçta 4 puan aldı. Beşiktaş bu maçı kazanmış olsa 4 maçta 10 puan diyecektik. Teknik direktör değiştikten sonra Önder Hoca, Zeki Hoca önemli değil. Oyuncunun coşkusunda bir kıpırdama olur. İster istemez olur. Beşiktaş'ta Sergen Yalçın şunu gördü. Aykut Kocaman, Başakşehir'de gördü. Oyuncular cevap vermiyorlar artık. Faydalı olamam diyorlar. Gittikten sonra bu oyuncular can havliyle mücadele ediyor. Önder Hoca'yla can havliyle götürürler mi? 3 maç kaybedince derler ki, 'Önder Hoca sevdiğimiz biri, sempatik insan. Zeki Hoca sağolsun, altyapıdan' falan demez taraftar. Ancak bunu anlatabilmeli kulüpler. Galatasaray bunu seyircisine anlattı ama Avrupa'da başarısız olsa anlatamazdı taraftarına. Beşiktaş'ın kasasını bilmiyoruz. Yönetimin ne alacağına karar vermesi lazım.
"İKİ İLERİ, BİR GERİ GİDERLER"

Önder Hoca ile devam edilecekse de bunu bilmek lazım. Yoksa iki ileri bir geri, iki ileri bir geri olur. Buna hazırlıklı olsun Beşiktaş taraftarı. Fenerbahçe de bu kafadaysa içeride kazanır, dışarıda kaybeder falan... Fizik ve mental olarak düşmeme ihtimali yok!

Duhuliye.com