Kaymakamlıktan olumlu yanıt alan iki kardeş, 5 Mart’ta oynanacak Beşiktaş-Ankaragücü karşılaşması için gün sayıyor.

“FUTBOLCULARLA TANIŞMAYI DA ÜMİT EDİYORUM”

Fevzi Karakaya, en büyük hayalinin Beşiktaş maçına gitmek olduğunu söyledi.

Deprem nedeniyle bir süreliğine geldikleri İstanbul’da bu hayalini gerçekleştirmek için dayısıyla kaymakamlığa mail attığını belirten Karakaya, “Fanatik Beşiktaşlı olduğumu ve ablamla maça gitmek istediğimizi yazdım. Daha sonra kaymakamlıktan mailimize cevap verdiler. Ardından bizi aradılar. O zaman çok mutlu oldum. Sevinçle anneme sarıldım” dedi.

Maç gününü sabırsızlıkla beklediğini, maçtan sonra futbolcularla da tanışmayı ümit ettiğini belirten Karakaya, maça annesinin ağır hasar gören evlerinden çıkarttığı formasıyla gideceğini dile getirdi.

Kardeşi gibi Beşiktaş taraftarı olan 16 yaşındaki Damla Karakaya da çok sayıdaki formaları için özel bir dolabının olduğunu ancak evlerinden bir formasını kurtarabildiklerini anlattı.

Anne Canan Karakaya ise depremde evlerinin ağır hasar gördüğünü, iş yerlerinin yıkıldığını, çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu anlattı.

İstanbul’a yakınlarının yanına geldikten bir süre sonra çocuklarının maça gitmek istediğini belirten Karakaya, şöyle konuştu: “Ufak oğlum Fevzi, dayısıyla Beşiktaş Kaymakamlığı’na mail atarak isteklerini yazmış. Çocuklara, ‘Çok heyecanlanmayın, olabilir de olmayabilir de’ dedim. Kaymakamlıktan olumlu dönüş yapıldığında çocuklarım çok sevindi. 5 Mart’ta oynanacak Beşiktaş-Ankaragücü maçına gidecekler. Şimdi sabırsızlıkla maç gününü bekliyorlar.” (AA)