Ali Ece'nin açıklamaları;

''Ceyhun Kazancı göreve geldiği zaman tabiki futboldan anlar, ama Beşiktaş yönetiminde tek futboldan anlayan kişi Ceyhun Kazancı gibi hareket edilirse, geri kalanlardan biri Erden Timur'luk yapmaz ise,  zamanında Beşiktaş öyle yöneticiler vardı Şevket bey vardı, her dönem vardı çok eskilerden örnek vermeyeyim mesela İbrahim Altınsay giderdi teknik direktöre; santrafor için mesela, Pascal ve o dönemin genç ismi İbrahimovic'in isimlerini söylerdi ve sen seç nasıl olsa her ikiside hazır derdi. İbrahimovic o zaman çok gençti ve Nevio Scala Pascal'ı seçti. 

Teknik direktöre o imkânı vereceksin.

Beşiktaş'ta mesela bana kimse açıklayamaz, Tadic ile görüşüldü, olmuyorsa hemen ertesi gün maaşları birbirine yakın Coutinho'yu alman gerek. Para var ise eğer Talisca'yı alman gerek.  Talisca'nın aldığı para filan tamam ama,  Suudi Arabistan Kulüplerine artık herkes gitmek istemiyor, orada herkes kalmak istiyor NBA yıldızları bile gelmek istiyor. 

Talisca'yı zamanında Benfica'dan alacaktın.

Beşiktaş taraftarı şimdi ezeli rakiplerine bakıyor ve kızgın halde. En büyük hata işte bu, adam geldi bizi kurtaracak, yani bir yöneticiye, bir görevliye Mesih muamelesi yapılması.

Ceyhun Kazancı sonrası ne olacak? Scout'un yok, yeterli değil. 

Liyanco örneği mesela bu adam neden bu kadar az maç oynamış diye sorgulamanız gerekmiyor mu? ona göre onun hemen ertesi gün dengi bir oyuncuyu bulmanız gerekmiyor mu? hazır olması gerekmiyor mu?''