Bugüne kadar birçok teknik direktörle görüşme yapan, bütün adayları kendi içerisinde tartışan Beşiktaş yönetimi yapılan görüşmeler sonucunda favori teknik direktörünü Giovanni Van Bronckhorst olarak belirledi.

Razvan Lucescu ile anlaşamayan, Slaven Bilic, Nuri Şahin gibi isimleri ise eleyen Başkan Hasan Arat, Giovanni Van Bronckhorst ile kişisel şartlar konusunda anlaştı ve bu kararı yönetim kurulu üyeleriyle paylaştı.

Yönetimde Hollandalı teknik adam konusunda şüpheleri olan isimler bulunsa da özellikle Kaan Şakul'un büyük desteğini arkasına alan Arat, Van Bronckhorst'un karşısına alternatif olarak sunulan Sergen Yalçın'ı kesin bir dille veto ederek Hollandalı teknik adamın önünü açtı.

Duhuliye.com'un edindiği bilgiye göre; Fernando Santos öncesi de anlaşma noktasına gelinen ancak farklı takımlarda çalışan yardımcı antrenör ekibini oluşturamadığı için Beşiktaş'a gelemeyen Van Bronckhorst'un bu defa ekibiyle ilgili bir sorunu olmadığı, Hasan Arat'ın bu sebeple Van Bronckhorst'a bu defa daha olumlu yaklaştığı öğrenildi.

Beşiktaş yönetiminin büyük bir son dakika sürprizi olmazsa Van Bronckhorst'u kısa süre içinde açıklayarak İstanbul'a getireceği, daha sonra da sportif direktör konusuna son noktayı koyarak idari kadroyu tamamlayacağı bilgisine ulaşıldı.

Duhuliye.com ÖZEL HABER