Divan Kurulü Başkanı Tevfik Yamantürk'ün davetiyle Vodafone Park'taki White Pepper Restoran'da gerçekleşen buluşmaya Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile yönetim kurulu üyeleri, Denetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki, Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar, Seçme ve Sicil Kurulu Başkanı Şahabettin Önkol da katıldı. Toplantı gündemsiz olsa da sicil affı ile kulübün giriş ve yıllık aidatlarının artırılması gerektiği yönünde öneriler geldi.

Giriş ücreti yüzde 400 zam talebi

Kurulların toplantısında Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne üyelik giriş ücretinin 20 bin liraya yükseltilmesi yönünde görüşler ortaya atıldı. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın giriş ücretlerinin bu seviyelerde olduğu belirtilerek, Beşiktaş'ın da ücreti artırması gerektiği dile getirildi. Beşiktaş'ın üye giriş ücreti halihazırda 5 bin lira. Bazı kurul üyeleri bu tutarın yüzde 400 artırılarak 20 bin lira olması gerektiğini savundu. Kulübün şu anki yıllık aidatıysa 250 lira. Siyah beyazlıların üyelik aidatı da Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın neredeyse yarısı kadar.

Genel kurul onaylarsa fiyatlar zamlanacak

Kurullar toplantısında üyelik giriş ücreti ve yıllık aidata dair artırım talepleri gelse de nihai karar merci genel kurul. Önümüzdeki Haziran ayında yapılacak olan mali ve idari genel kurula bu yönde bir teklif gelirse, üyelerin oyuna sunulacak. Çoğunluk kabul ederse üyelik giriş ücreti ve yıllık aidat ezeli rakiplerin seviyesine çekilecek.

Fenerbahçe ve Galatasaray üyelik ücreti

Fenerbahçe Spor Kulübü, geride bıraktığımız Ocak ayında üyelik giriş ücretini 50 bin liraya çıkartırken, yıllık aidatıysa 500 lira olarak belirlemişti. Galataaray Spor Kulübü'yse üyeliğe ilk girüş ücreti 20 bin lira, yıllık aidat ise 400 lira.

Üç Büyükler'in Giriş ve Aidat Ücretleri

Beşitaş, Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerinin üyelik giriş ücretleri ve yıllık aidat ücretlerine bakıldığında en düşük fiyatlar siyah beyazlılarda. İşte Üç Büyükler'in ücretleri.

BJK, GS VE FB'NİN ÜYELİK GİRİŞ ÜCRETİ VE YILLIK AİDAT TUTARLARI (TL)
Kulüp Üyelik Giriş Ücreti Yıllık Aidat
Beşiktaş 5.000 250
Galatasaray 20.000 400
Fenerbahçe 50.000 500

Üç Büyükler'in üye sayıları

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin üye sayılarında bakıldığında liderliğin sarı lacivertlilerde olduğu görünüyor. Fenerbahçe'de temsilci statüsündeki12 bin üyeyle birlikte 50 bini aşkın üye bulunuyor. İşet Üç Büyükler'in üye sayıları:
 

BJK, GS VE FB'NİN ÜYE SAYILARI

KulüpÜye Sayısı

Beşiktaş 20.000

Galatasaray 19.779

Fenerbahçe 43.000