Fenerbahçe, kış transfer döneminde kadrosunu yerli ya da TFF kriterlerine uyan 21 yaş altı bir yabancı stoperle güçlendirmek istiyor. Sarı lacivertlilerde yerli stoper için önde gözüken isimse Adana Demirspor'un Türkiye A Milli Takımı'na gönderdiği futbolcusu Samet Akaydın. Ancak, bu transferde Fenerbahçe'ye süpriz bir rakip çıktı: Beşiktaş...

Şenol Güneş stoper istiyor

Beşiktaş'ta Valerien Ismael yerine teknik direktörlüğe gelen Şenol güneş, stoper Welinton ile Francisco Montero'yu kadroda düşünmüyor. Güneş, stopere takviye yapılmasını istiyor.

Beşiktaş'ın rotası Samet Akaydın 

Yabancı kontenjanını stoperde kullanmak istemeyen Beşiktaş rotasını Adana Demirspor'un A Milli takım'da da forma giyen futbolcusu Samet Akaydın'a çevirdi.

Murat Sancak ile görüşecekler

Beşiktaş yönetiminin, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak ile görüşerek transfer şartları hakkında bilgi alacağı belirtiliyor. Siyah beyazlılar, maliyetin artması durumunda takas teklifinde de bulunmayı düşünüyor. Eğer transfer gerçekleşirse Tayyip Talha Sanuç ve Samet Akaydın Adana Demirspor'dan sonra Beşiktaş'ta beraber forma giyecek.

Fenerbahçe'nin de isteği var

Stoper mevkisinde sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşayan Fenerbahçe'nin yerli ya da TFF kurallarına uyan 21 yaş altı bir yabancı stoper almak istediği biliniyor. Yerli olarak öne çıkan isimse Adana Demirsporlu Samet Akaydın.

Transfer dejavusu

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin Samet Akaydın isteği akla başka bir ismi Tayyip Talha Sanuç'u hatırlatıyor. İki takım, yaz transfer döneminde futbolcuya talip olmuş, Tayyip Talha Beşiktaş'a imza atmıştı.

Uçak bileti polemiği

1.5 milyon Euro bedelle Beşiktaş'ın kadrosuna kattığı Tayyip Talha Sanuç'un İstanbul uçak biletinin Fenerbahçe tarafından alındığı iddia edilmişti. Futbolcu, imza töreninde böyle bir olaydan haberi olmadığını açıklamıştı.

Samet Akaydın kime gidecek?

Tayyip Talha Sanuç'tan sonre yine başka bir Adana Demirsporlu Samet Akaydın için karşı karşıya gelen Beşiktaş ve Fenerbahçe'den hangisinin transfer savaşını kazanacağı bilinmiyor. 28 yaşındaki Samet Akaydın, bu sezon Süper Lig'de 13 maçta forma giydi ve 1 gol attı.

Kaynak: Ajansspor