İşte ikilinin gözünden, Beşiktaş'ın bireysel performansları: 

Nathan Redmond: "Redmond konusunda içim çok rahat çünkü bu performansı sergilemeden önce de daha fazla süre alması gerektiğini söylüyordum ve karşılığını verdi, çok önemli bir faktör oldu. Bazı maçlarda Şenol Hoca onu merkezde kullandı, Beşiktaş'ın merkezdeki driplingçi ve delici, finali iyi yapan 10 numara eksikliğini de giderdi. Çok önemli maçlarda önemli sahneler aldı; yaptığı asistler, attığı goller... Umarım önümüzdeki sezon da Beşiktaş'ta kalır."

Arthur Masuaku: "Şenol Hoca gelir gelmez Masuaku'ya bir mesaj verdi. "Kendine gel, bizim oyuncumuz gibi oyna" dedi. Bunun karşılığını da verdi Masuaku. İstiktrarlı bir oyuncu olarak bilinir. Oynasa da oynamasa da Premier Lig'de yedek kaldığı zaman, oynadığında sanki haftalardır oynuyormuş performansı veren bir oyuncuydu. Atletizm özellikleri de çok iyi. Beşiktaş'a çok uydu. Bonservisinin alınmasını da ben tebrik ediyorum, iyi bir karar olarak düşünüyorum."

Dele Alli: "Dele Alli'den hiçbir beklentim yoktu zaten, geldiği zaman da söylemiştim. Tabi ki ismi heyecan verici ama o heyecan verici anları en son 2017'de falan yaşatmıştı, çok zaman geçmişti üstünden. Birçok teknik adam denedi, birçok kulüp denedi. Everton Dele Alli'den çıktı, Iwobi'yi merkeze aldı, ondan bile verim aldı. Sorunu sakatlık değildi, sorunu başka şeylerdi Dele Alli'nin. O yüzden beklentim yoktu, maalesef karşılığı da negatif oldu."

Cenk Tosun: "Şenol Hoca döneminin yeni transferi olarak bakıyorum Cenk Tosun'a. Böyle kariyerli bir oyuncuyu hemen getirip takıma monte ettiği için Şenol Hoca'ya çok teşekkür ediyorum. Çünkü gol ve asist katkılarını topladığınızda ligin ilk 10 oyuncusundan biri haline geldi, ligin ilk yarısını neredeyse çöpe atmıştı Beşiktaş'ta. Çok büyük bir oyuncu, golcü, lider. Beşiktaş'a çok büyük katkı yaptı. Beşiktaş için varlığı çok önemli."

Ceyhun Kazancı: "Ceyhun Bey'in ben en başta teknik direktör konusunda çok yanıldığını düşünüyorum. Valerien Ismael tabi ki denenebilir potansiyel antrenör olarak ama tarz olarak Beşiktaş'ta fark yaratacak bir teknik adam değilmiş, onu gördük ortaya çıkınca. Şenol Güneş göreve geldikten sonra görevde kalması önemli, çünkü transfer dönemini ben yine de başarılı görüyorum Premier Lig'den gelen oyunculara bakınca. Önümüzdeki sezon Şenol Güneş'le nasıl çalışacaklar, gerçekten merak ediyorum."

Ahmet Nur Çebi: "Ben başkanın daha önce Şenol Güneş fikrinde ısrar etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ceyhun Kazancı'ya güvendi, güvenecek donesi de vardı elinde. Ceyhun Kazancı iyi transferler yaptı, "Premier Lig takımı" denilen takımı da o kurdu ama bazı yerlerde bir adım öne geçmesi gerekiyor bence. Altyapıya da daha fazla önem vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bir saha yapıldı ama o sahayı artık kullanamayacakları için yaptılar. Beşiktaş'ın geleceğine daha fazla yatırım bekliyorum."

Valerien Ismael: "İyi bir teknik adam, bir tarzı var. Bu tarzdan çok fazla şaşmadı. Belli bir dönem sonra Beşiktaş'la çok kumaşının uyuşmayacağı ortaya çıktı maalesef. Aslında tek fikirli olmaktan da çıktı, dörtlü savunmaya da döndü ama tam oturmadı. Aklındaki oyun fikriyle formasyon çok oturmadı. Neredeyse Gedson'u küstürüyordu, bu bile çok önemli referans. Beşiktaş'tan gitmesi bence kendi adına da, Beşiktaş adına da daha doğrusu oldu."

Gedson Fernandes: "Gedson sezonu şahane bitiriyor. Özellikle Şenol Güneş'in bence ona da bir dokunuşu olmaya başladı ve olacak. Şenol Güneş gelince, biz ülkece Gedson'un performansını çok beğeniyorduk, topu alup gidiyor, orta sahayı driplingle geçiyor diye. Skor katkısını gözardı ediyorduk, Şenol Güneş en çok buna vurgu yaptı, "biraz daha skora katkı yapması lazım" dedi. Gedson'u biraz daha oralarda görmeye başladık, gelecek sene etkisini daha net göreceğiz bence Şenol Hoca'nın."

Vincent Aboubakar: "Şu anda Beşiktaşlı bir çocuk olsaydım Aboubakar'ın posterini asmıştım duvarıma, posterlik santrfor diye tanımlıyorum çünkü ben Aboubakar'ı. Bir şekilde fark yaratan, izlemesi çok zevkli, attığı goller akılda tat bırakıyor, yıllar sonra hatırlanacak goller, sadece bu konuda bile fark yaratıyor. Beşiktaş'a geldi, o galibiyet serilerinde büyük etkisi var. Ortada bir şey yokken skor yapabilecek nadir santrforlardan bir tanesi Aboubakar."

Mert Günok: "Cenk Tosun'da söylediğimi Mert içi de söyleyeceğim, bir başka yeni Şenol Güneş transferi oldu. Mert olmasaydı işler bu kadar kolay gitmeyebilirdi çünkü Beşiktaş'ın savunma hattı, ikiliyi de demiyorum, dörtlüyü söylüyorum, çok istikrarsız oldu, her şey değişti orada. Beşiktaş'ın geri dörtlüsünü saymakta herkes zorlanır. O bu kadar değişkenken arkada çok tecrübeli bir isme ihtiyaç vardı, Mert orayı derledi topladı, Beşiktaş'ı yukarı çekti. Milli Takım formasını da sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum."

Şenol Güneş: "Şenol Güneş'e çok büyük saygı duyuyorum. 4,5 dönem Beşiktaş'ta çalışmış olacak şu anda ve hepsinde şampiyonluğa oynadı. İlk dört sezonun ikisinde şampiyon olmuştu, sonraki iki sezonda finaldeki Galatasaray maçlarına kadar götürdü. Burada da yarım dönemlik bir performansı olmasına rağmen müthiş bir seri, çok doğru oyuncular ekledi takımına ve bir noktada yine şampiyonluk ihtimalini doğurdu Beşiktaş'ta. Hakikaten Beşiktaş ve Şenol Güneş bir araya gelince mutlaka bir şey çıkıyor."

Amir Hadziahmetovic: "Amir Hadziahmetovic denince bence herkesin aklına Galatasaray maçı gelecek. Orada isyanı, isyanım var diye gitti Oliviera'dan topu aldı, gitti golü attı, derbiyi kazandırdı. Derbi performansı her zaman akıllarda en çok kalan performanstır. Önümüzdeki sene orta saha kurgusunda kendine yer edinecek. Ana oyuncu olur mu, orada iş kendisine kalacak. Şenol Hoca olsun diye aldı bence."

Duhuliye.com