Ergin Aslan şu tespitlerde bulundu:

Weghorst lige aslında böyle bir giriş yaptı, çok sükseli bir giriş yaptı ama takımla birlikte genel bir düşüşü oldu, Valerien İsmael dönemi kopukluklar, oyun sistemi tartışmalar, bir maçtan sonra Weghorst’un aslında İsmael ve sisteme yaptığı eleştiri fişi çekti. Herkes söylüyordu yorumcular filan ama takımın hem merkezi hem de önde gelen oyuncusu böyle bir cümle kurunca fiş çekilmiş oldu.

Weghorst ile hikâyeyi biraz Şenol Güneş ile görmek lazım. Çünkü niye istersin bir oyuncu takımda kalması için sonunda bir Gomez etkisi bırakır. Yeniler çok bilmez; Ferdinand  etkisi bırakır, son yaptığı hataları bir kenara bırakıyorum bir Aboubakar etkisi yapar... Ve dersin ki 'Bu adam için uğraşılır'

Şimdi rakam 2-3 milyon Euro olsa üzerine konuşalım ama 10 milyon Euro gibi bir rakam yok, böyle bir kaynakta yok Beşiktaş’ın böyle bir parasıda yok, kimsenin de yok zaten. 

Nasıl olur? Beşiktaş şampiyon olur, Weghorst’un şampiyonluk yolunda büyük katkısı ile şampiyon olur Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi geliri o, bu olur ama yine oradan 10 milyon Euro veremezsin.

Weghorst der ki! Şampiyon oldum, Şampiyonlar Ligi’nde devam edeceğim Burnley’e hedeflerini, taleplerini bildirir onlar da alt ligde kalır belki böyle bir hikâyeden 10 milyon Euro değil ama böyle 4-5 bandında maksimum 6 bandında birşeyler olabilir. Onun dışında böyle bir parayı Beşiktaş karşılayamaz Weghorst’da lige girdiği ikna durumunu şu anda çok karşılıyor diyemeyiz yani Dünya Kupası sükse yaptı o da Beşiktaş’ın işini zorlaştırdı, orada kendini gösterdi Weghorst, yaşı belki ileride ama yine sonuçta dikkat çeken bir performans koydu ortaya Ocak ayında Burney’e Weghorst ile ilgili soranlar olacaktır.

'Caner Beşiktaş’a gelir mi?'den öte 'Beşiktaş alır mı?' diye sormak lazım, Caner rüya gibi bekler Beşiktaş’a dönmeyi bu yaşta onun için başka bir olay. 

Beşiktaş alır mı? Şenol Güneş ister niye 6 aylık bir serüvende ister, Caner’le Beşiktaş 1,5 2 yıllık anlaşma yapmaz  ama ligin kalan bölüm süresi için Şenol Güneş’in kısa vadede bu transferi isteyeceğini düşünüyorum.