Faik Gürses'in açıklamaları şöyle:

"SİSTEM VE KONDİSYON OLARAK BEŞİKTAŞ'TAN ÜSTÜN TAKIM YOK"

"Eğer Valerien Ismael, Kayserispor ile başlayan ve son olarak Sivasspor ile noktalanan karşılaşmalarda teknik direktör olarak takımı çok iyi hazırlamış. Sistem ve kondisyon olarak Beşiktaş'ın üzerinde hiçbir takımı göremiyorum. Fakat ikinci yarı değişiklikleri ki Alanya maçında 3 kişinin çıkması, Sivasspor maçında 50'de Salih'in çıkması Beşiktaş'ın ilerleyen temposuna el freni oldu. Elbette başladığı gibi bitirecek diye bir şey yok ama hocanın bunu biraz göz önünde bulundurması lazım. Tabii ki futbolcuların form durumunu en iyi o bilir ama Beşiktaş ilk yarıdaki tempoyu ikinci yarıya yansıtamıyor. Ama çok sükse yaptı. Taraftar Beşiktaş'ı bağrına bastı. Şu anda her şey iyi gidiyor. Ankaragücü maçı da kazanıldığı takdirde Beşiktaş, Alanya'da yaşanan hakem faciasını geride bırakacak. 

"BEŞİKTAŞ, YASİN KOL'U TAKİP EDECEK"

Beşiktaş aldığı bir kararla Yasin Kol'u sezon sonuna kadar takip etme yoluna girdi. Her maçı, alt ligde de olsa takip edilecek ve gözlemci raporları değerlendirmeye tabi tutulacak. Beşiktaş hala Yasin Kol'u ve yaşananları unutamıyor. Orada yaşananlar ki aleyhine feci 3 skandal karar verildi."

"MÜKEMMEL BİR 11'İ VAR"

"Ben Beşiktaş'tan zevk alıyorum. NKoudou diye bir adam var takımı karşı tarafa 1 saniyede götürüyor. Weghorst ise sanki yıllardır Beşiktaş'ta gibi, Burnley'den görmediği havayı görüp 'Weghorts on fire' pankartının altına koşuyor. Gollerinin yanı sıra harika asistleri var. Muleka Kasımpaşa'daki performansının üzerine koyarak devam ediyor. Salih ise milli takıma taşıyacak kendisini. Yani Beşiktaş'ın şu anda mükemmel bir 11'i var. Bireysel yeteneklerini sahaya süren bir kartal izliyoruz."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ