Beşiktaş'ın eski futbolcusu ve yorumcu Ali Gültiken, bu akşam Tüpraş Stadı'nda Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak derbi mücadelesi öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Beşiktaş'ın, Galatasaray karşısında dengeli bir oyun ortaya koyacağını iddia eden Gültiken, şunları söyledi.

'Beşiktaş, hâlâ yeni bir süreci yaşıyor.'

"Şu andaki konjonktür, psikolojik olarak Beşiktaş'ın lehine döndü. G.Saray'ın hem Avrupa hem de kupadan elenmesi, ciddi bir sorun. Şu anda yalnızca lig hedefi kaldı. Bu kayıpların baskısını bundan sonra ligde daha çok hissedeceklerdir.

Lig maçlarındaki baskı, onların oyununa da bundan sonrası için negatif etki yansıtır. Kadro olarak hâlâ etkili bir kadroları var. Bu önemli. Ama daha da önemlisi, ligde güven duygusu ile birlikte ortaya çıkan motivasyondur.

Beşiktaş, hâlâ yeni bir süreci yaşıyor. Bu dönem itibarı ile yeni oyuncularla beraber yeni bir oyunu da oluşturmaya çalışıyor. Beşiktaş'ın gol yemeden son 4 maçta yoluna devam etmesi, oldukça olumlu bir gelişme. Bunun yanında oyun gelişimi de bekleniyor. Süreç içinde ortaya çıkacağını göreceğiz. Galatasaray karşısında dengeli ve savunmayı ön planda tutan oyunu öncelikli tercih olarak göreceğiz."

| Duhuliye