Özellikle gönderilecek yabancı oyuncular konusunda büyük sıkıntı çekeceği öngörülen Beşiktaş yönetimi; sezon sonunda sözleşmeleri bitecek olan Worrall ve Ghezzal, şu an farklı takımlarda kiralık oynayan Montero, Hasic, Rosier ve Onana, takımda olup isteneni veremeyen Rebic, Amartey, Muleka ile yoları ayırmayı düşünürken uzun süreli sakatlıktan dönen Alex Oxlade Chamberlain ve Amir Hadziahmetovic ile takımdaki geleceği bir türlü netleşmeyen Aboubakar'la yaz transfer döneminde tekrar görüşecek ve bu oyuncuların takımda kalıp kalmayacaklarına bu görüşmelerin ardından karar verecek.

Yabancı oyuncular için gelecek tekliflere açık olan Beşiktaş yönetimi, yerli oyuncuların  birçoğuyla da yolları ayırma düşüncesinde.

Yeni sözleşme görüşmelerinde henüz bir anlaşmaya varılamayan, performans olarak da bekleneni veremeyen Cenk Tosun ve Salih Uçan'ın yanı sıra Onur Bulut, Tayfur Bingöl, Umut Meraş, Emrecan Uzunhan, Utku Yuvakuran gibi bekleneni veremeyen isimlerle yolların ayrılması planlanıyor.

Yerli oyuncuların büyük kısmıyla sezon sonu vedalaşacak olan Beşiktaş, gözünü altyapıya ve gurbetçi oyuncu pazarına dikti. Yeni sezonda özkaynaktan çıkan daha fazla oyuncuyla profesyonel sözleşme yapılması beklenirken, Feyyaz Uçar, Samet Aybaba ve yeni oluşturulan scout ekipleri; Almanya, Belçika, Hollanda, Danimarka gibi pek çok Avrupa ülkesinde gurbetçi futbolcu taraması yapacak.

Duhuliye.com ÖZEL HABER