Kişisel Twitter hesabından "Baylokçu" ifadesini kullarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi kastettiği iddia edilen Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ateş, PFDK'dan ceza aldı.

Seyit Ateş, bir süredir kişisel sosyal medya hesabından "Baylokçu" ifadesi ile paylaşımlar yapıyor. Birkaç örneği ise şu şekilde:

* "Telefonuna sahip çıkamamış, baylookçu yeteneksizi gönderinceye kadar mücadeleye devam..."

* "Baylokçunun adalet terazisi doğru tartsaydı; şimdi tablo böyle olacaktı.."

* "FETÖ'nun sizi defalarca şampiyon yaptığını inkar edersiniz ama, RİVA'daki yeteneksiz BAYLOKÇU'nun yanından da hiç ayrılmazsınız...."

* "BAYLOKÇU yeteneksiz, milli takımı tutmamamız içinde çaba sarfediyor...."

* "BAYLOKÇUNUN elamanları ceza yağdırmışlar..."

* "Baylokçu yeteneksiz; Beşiktaş camiası kabusun olacak...."

* "Baylokçu yeteneksiz ve elemanları ERZURUM SPORU'da harcamışlar..."

* "Ey BAYLOKÇU yeteneksiz; lig ne şekilde biterse bitsin, vicdanlarımızda tescil edilmeyecektir...."

* "BAYLOKÇU yeteneksizin yönettiği bütün kurum ve kuruluşların Beşiktaş ve Beşiktaş mensupları ile ilgili verdiği cezalar hukuksuzdur ve vicdanlarımızda yok hükmündedir..."

* "Akıl ve vicdan sahiplerinin görüşü... BAYLOKÇU yeteneksiz ve şurekası; hepiniz kirlisiniz..."

* "BAYLOKÇU yeteneksiz; Beşiktaş 5 puan istemedi, sadece bir şey istedi; Vicdanlı, ahlaklı ve adaletli bir karar almanızı istemişti. Unuttuğumuz şey bu saydıklarımızın hiçbirinin sizlerde olmadığı..."

* "Sen BAYLOKÇU musun dedim, hayır dedin, peki sen YETENEKSİZ misin dedim, yine hayır dedin, o zaman niye bu rahatsızlığın?"

2 ay hak mahrumiyeti + 140 bin TL

PFDK'nın Seyit Ateş hakkında verdiği karar ise şu şekilde açıklandı:

"BEŞİKTAŞ A.Ş. idarecisi SEYİT ATEŞ'insosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarında yer alan hakaretleri nedeniyle FDT'nin 41/1-b maddesi uyarınca 60 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 140.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"