İlhan Durusoy'un açıklamaları şöyle:

"BUNLAR HEP ACAYİP TESADÜFLER"

"Bunlar hep acayip tesadüfler, insana başka şeyler düşündürüyor. Hakem Mete Kalkavan Fenerbahçe - Beşiktaş kupa maçında Beşiktaş'ın teknik direktörüne yapılan saldırıda aciz kalarak ve raporunda doğru yansıtmayarak hakkını yemişti ve protesto eden Beşiktaş'ın kupadan 1 sene atılmasına sebep oldu. Valilik Beşiktaş taraftarını yasaklamış, bir hadisenin olacağı belli maça vermek kasıtlı veya en hafifiyle kötü niyetli bir tutumdur. Beşiktaş futbolcuları yeterli güvenlik tedbiri olmadığı için tehlikeye atılmış. Kendi kendilerini korumak durumda kalmışlardır."

"MHK HUKUKTAN ANLAMIYOR"

"MHK hukuk bilmiyor. Başkan yardımcısı 'Hakem aciz kaldı' diyor Yabancı danışman da 'Taraftara harekete kırmızı kuralı var' diyor. Taraftar sahada kuralara uygun olarak bulunmayan saldırgan olunca bu maddenin çalışmayacağını anlamayacak kadar hukuktan anlamıyor.

"BU NE BİÇİM ADALETTİR!"

"MHK Başkan Yardımcısı, hakemin aciz kaldığını görüyor, daha önceki maçlarda aciz kaldığını bilmiyor mu? Niye kritik bir maça veriyorsunuz o zaman? Onun verdiği vicdansızlık eseri ve hukuksuz kartla oyuncu bir maç oynamıyor. Hakeme ceza verecek misiniz?  TFF Başkanı 'Kamu vicdanını göz önünde bulunduracağız' diyor. Onun sözünü ne MHK ne de Disiplin Kurulu kale almıyor. Bu ne biçim adalettir, oyuncuları koruyamayacaksın, saldırganı mahkeme serbest bırakıyor. Sen de kendini koruyan arkadaşına saldırganı durdurduğu için ceza vereceksin. 

"BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ DE GEREKLİ REAKSİYONU GÖSTEREMEDİ!"

Josef De Souza haklı, burası muz cumhuriyeti ligi mi? Dünyanın hiçbir yerinde bu olay kabul edilmez. Beşiktaş yönetimi gerekli reaksiyonu göstermemiş. Kendi oyuncularına sahip çıkamamıştır.  Gazetelerde saldırganı kurtardığı yazılan Ankaragücü Başkanı'nın özür dilemesiyle konuyu unutmuştur. UEFA’ya CAS’a başvuru yollarını araştırmalı ve mahkemenin kararına üst mahkemede itiraz etmelidir. Ayrıca Ankaragücü Teknik Direktörü'nün agresif hareketlerini kimse görmemiş. Hakem raporuna yazmamış. Gözlemciler de mi yazmamış. MHK bu hafta da Beşiktaş'la oynuyor. Geçen sene istemediği için iki kere üst üste verilen Hakem Halil Ümit Meler’i bu hafta bu olaydan sonra vermesi çok doğru bir karar olmadığı kesin. Elinde bir sürü hakem varken bir takımla olayı olanı vermeyi savunabilir misiniz?"

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ