Gökmen Özcan;

Beşiktaş'ta Tadic transferinin gerçekleşmemsindeki en temel etken bence şu; Fenerbahçe oyuncu ile ilgilendi ama Fenerbahçe Amsterdam'a özel uçağını gönderdi ve o özel uçakta Fenerbahçe'ni 2 numarası Selahattin Baki vardı yani Fenerbahçe net bir şekilde oyuncuyu çok istediğini ayağına giderek göstermiş oldu.

Paradan çok bazı şeyler önemlidir burada Fenerbahçe bunu gösterdi ve oyuncunun yanına giderek biz seni istiyoruz ve tabiki rakam anlamında da Beşiktaş'ın teklif etmiş olduğu rakamın üzerine çıkarak transferi gerçekleştirdi. Oyuncunun bu transferindeki çok parayı vereni seçti söylemi yanlış çünkü Arap yarımadasından zaten ekstrem teklifler vardı yani rakamlar 7-8 milyon euro seviyelerine tırmanmıştı. O gün Fenerbahçe önemli bir atak yaparak Selahattin Baki özel uçağa binip gitti ve oyuncunun kapısını çalıp isteğini belirterek oyuncuya ne kadar çok istediklerini öne çıkartarak transferi gerçekleştirdi.

Tosiç'de bu transfer sonrasında büyük üzüntü yaşadı çünkü o oyuncunun Beşiktaş'a gitmesini istiyordu. Hatta menajer olmasına rağmen oyuncu Beşiktaş'a gitsin benim menajerlik ücretimi oyuncunun maaşına ekleyin ki bu transfer bir an önce tamamlansın düşüncesi içerisindeydi.

Halil Dervişoğlu transferinde de Galatasaray 2 numarası Erden Timur ile işi bitirdi. Fenerbahçe Tadic transferini 2 numarası Selahattin Baki ile tamamladı. Beşiktaş'ta burada iki tane transfer hedefini 12 saat içerisinde rakiplerine ve kulüplerinin rakiplerinin ikinci adamına kaptırdı. 

Burada Beşiktaş taraftarının tepkisini ben haklı buluyorum ve Beşiktaş'ın 2 numarasının da burada bir transfer operasyonu gerçekleştirmesi gerektiğine inanıyorum taraftarında beklentisi bu yönde çünkü Fenerbahçe taraftarı, Galatasaray taraftar ışu an gelişmelerden çok mutlu Beşiktaş tarafı ise tam tersi çok büyük sinir ve halay kırıklığı içerisindeler.

Beşiktaş psikolojik üstünlüğü tekrar elde etmesi için burada önemli bir transfer yapmalı diye düşünüyorum.

Beşiktaş Tadic'in üzerinde bir transfer yapmalı, Beşiktaş camiasının beklentisi bu yönde daha önce Fikret Orman döneminde yönetim ve taraftar arasında bir bağ kopması gündeme gelmişti ve Fikret Orman o dönem gitmiy Ricardo Quaresma'yı getirdi işlemini tamamladı ve  taraftarıyla barıştı sonrasında belki o dönem gelmedi sonraki sezonda başarılar geldi.

Burada Beşiktaş yönetimi taraftar ile arasındaki buzları eritmek zorunda çünkü mevcut tabyoya baktığımızda, taraftarlar artık stadın önüne gidip istifa demeye başladı ve kombine satışlarına baktığımızda beklenen ilginin olmadığını görüyoruz. Avrupa'daki ön elemeler başlıyor, oraya da bir an önce futbolcular getirilmek durumunda..
lig başladığınd asiz taraftarın beklendiği oranda transfer gerçekleştiremezseniz tribünleri burada kontrol etmeniz çok zor. 
İstifa söylemi devam ettiğinde teknik heyet ve oyuncular olumsuz etkileneceklerdir. 

Beşiktaş taraftarı ve yönetiminin kenetlenmesi gerekiyor burada önemli birtarnsfer lazım birçok kesimle konuştuğumda yollar tek bir isime çıkıyor o da; Talisca...

Beşiktaş rakiplerinin istediği oyuncuları gidip almak, gereksiz yükümlülük altına girmek yerine pragmatik davranmalı ve taraftarla kısa yoldan barışabileceği bir isim olmalı bu isim tabiki bir anket bile yapsak %99.9 Talisca çıkar...