Önder Özen;

Beşiktaş, Antalyaspor ile oynadığı maçta statü gereği yeni transferlerini oynatamadı. Maxim, Hadziahmetovic, Aboubakar, Onur bu isimler tribünde idi ama yine de hatırı sayılır bir kadrosu vardı.

Bu maçı ölçü olarak almayabiliriz ama bundan sonra ne olacak? Bu oyuncular geldi ve artık tamamen kendi takımı, kendi seçtiği oyuncular bundan sonraki değerlendirmeler daha gerçekçi olacaktır.

Ortada bir gerçek var ki o da Beşiktaş şampiyonluk yarışında çok yara aldı.

Burada Beşiktaş yönetim kurulununda, son aldığı kararı bir değerlendirmeye almasında fayda olabilir. Geldiler Abdullah Avcı teknik direktördü ayrılmaya karar verdiler karşısında seyircinin çok istediği Sergen Yalçın’ı getirdiler. Seyircinin çok isteği vardı. Sonra tazminat davası çıktı burada siz Beşiktaş kulübü adına verdiğiniz sözü tutmak zorundasınız, sizin kendi özel sözleriniz sizi ilgilendirir.

Bu teknik direktör değişimi bir karardı ve taraftarın yoğun ilgisi karşısında gerçekleşti.

Sonrasında Sergen Yalçın büyük başarı kazandı hem o sezon hem sonraki sezonda. Ardından ne yapıyorsak oluyor duygusuyla hareket edilmeye başlandı ve Beşiktaş idari anlamda aldığı her karar patladı, olmadı hiç birisi. Hiç birinden verim alınamadı. 

Sergen Yalçın’ın gidişi sonra Önder Karaveli’nin gelişi ardından Valerien İsmael’in gelişi, yapılan transferler gelenler ve gidenler. Taraftara rağmen alınan kararlar, alınan aksiyonlar, tuhaflıklar.

Büyük Haluk’un annesinin cenazesinde ben Beşiktaş çelenkini görmek isterdim, hemen hemen eski dönem futbolcularını gördüm, eski yönetici Ahmet Ürkmezgil’i gördüm ama bu yönetim kurulundan bir kişi veya Beşiktaş’ın bir çelenki yoktu. Benim gibi çok dışardan bir adamın bu cenazeden haberi oluyorsa, Beşiktaş yönetiminin haberi olmalıdır, olması gerekir.

Bu işlere dikkat edilmesi gerekir.