Özen'in tespitlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

Beşiktaş'ın ligin zirvesiyle arasındaki 10 puan fark. Ama maç eksiğiyle... Eksik maçının tamamlandığında 7 puana düşeceği varsayımı ile, Beşiktaş'ın yarışta olduğu söylenir. Beşiktaş yarıştadır. 
Yani bu fark yarışmak için müsaittir. Zorlukları vardır, fikstür engelleri de vardır. Ama bu, hesap kitap yapmaya değer bir durumdur. Beşiktaş yarışın dışında değil. 

Ama Beşiktaş'ın zihinsel olarak daha çok yarışın içine girmeye ihtiyacı var. Bu da bir gerçek. 
Bu galibiyet bence o zihinsel toparlanmayı sağlayabilir. Çünkü ligin en sert en az gol yiyen, en az pozisyon veren, içeride en ısıran futbolu oynayan ve maçların genelde finalini etkili oynayan bir ekibe karşı alınmış bir deplasman galibiyetidir.

O sebeple bu önemli galibiyetin arkasından eksik maçın tamamlanması, farkın 7'ye düşmesi,  Beşiktaş'ı yarışta ciddiye alınması gereken bir konuma getirir. Beşiktaş'ı da yarışı daha çok ciddiye alması gereken bir konuma getirir. Zihinsel olarak içine girmesi gerekir. 

Beşiktaş'ın kesinlikle  transfer ihtiyacı var. Bir kere, Ghezzal'ın çok çabuk bir şekilde dönmesine ihtiyaç var. Dönüşü olarak mart ayı söyleniyor. Döndüğünde ne halde olacak onu bilemiyoruz. Hangi fiziksel form seviyesinde olacak? Umarım iyi olur. Ama Beişktaş'ın yaratıcı oyuncu eksikliği de var. Oyunda yaratıcılık eksiklikleri de var. Weghorst'un gidişiyle sayısal olarak da eksilme var. Ben bir şekilde Beşiktaş'ın transfer ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Duhuliye.com