Karşılaşmayı 2-1 kazanan siyah-beyazlılarda iki yeni isim ilk kez şans buldu; on bire giren Omar Colley ve Onur Bulut sınıfı geçen bir performans gösterdi.

Deprem faciası nedeniyle sessiz sedasız gerçekleştirilen transferlerden biri olan Colley, savunmada hatasızdı. Sampdoria'dan 2.3 milyon Euro'ya transfer edilen 30 yaşındaki sol stoper, özellikle fiziki müdahale gerektiren anlarda beğenildi.

MAXIM'DEN İKİ ŞUT PASI

Colley'in aksine olaylı bir şekilde transfer edilen Onur Bulut da ilk kez on birdeydi. Sağ bekte oynayan 28 yaşındaki futbolcu, hücum bindirmeleriyle dikkat çekti. Tecrübeli futbolcu, sağ bekin bankosu olan Rosier'i kesebileceğini gösterdi.

Alexandru Maxim ise son 5 dakika şans bulabildi. Beş pas denemesinin tamamında isabet bulurken Rumen futbolcu kısa süre almasına rağmen iki şut pası verdi. Amir Hadziahmetovic 12 ikili mücadelenin yedisini kazanırken Aboubakar da galibiyet golünü attı.

SAISS-ROSIER SEZON SONU

Colley'in beklenenin aksine Tayyip Talha ile stoper partneri olması, Romain Saiss'in sezon sonu ayrılacağı iddialarını kuvvetlendirdi. Saiss, yeniden Premier Lig'e dönmek istiyor. Şenol Güneş'in de Faslı stoperin aklının karışık olmasından rahatsızlık duyduğu belirtiliyor.

Rosier de benzer bir durumda. Ciddi teklifler alan Fransız futbolcunun da sezon sonu satılabileceği belirtiliyor. 

Kaynak: Sözcü