Kenarda motive olmuş bir hocanın varlığı, galibiyetin ilk anahtarıdır. Dolayısıyla  galibiyet önce Şenol Güneş'e yazar. Sonra da görevlerini çok iyi yapan futbolcu kardeşlerimize...

Şenol hocanın gelmesi ile takımın sahadaki coşkusu, taraftarın tribündeki coşkusu ve omuz omuza görüntüsü çok güzel bir bütünleşmeydi. Bu da sonuç kadar değerliydi. Beşiktaş taraftarı takımını işte böyle azimli, çalışkan ve istekli görmek istiyor.

Alanyaspor'a karşı oyunun başından, son dakikasına kadar maçı domine ettiler. Müsabaka boyunca da oyuna hakim olan taraf  Beşiktaş'tı. Pas trafiğini çok iyi yönetti, pozisyonlar buldular ve rahat bir şekilde oynadılar. Takımın fiziki kondisyonunun diri olması, ilk toplara basışı, belli bir plana bağlı kalarak oynaması umut verici. 

Şenol Hoca'nın elinde sihirli değnek yok ama usta teknik adam yaptığı küçük dokunuşlarla Beşiktaş'a güneşli günlerin geleceğini müjdeledi. Hoca’nın oyun felsefesinde her zaman öne doğru oynamak var. Amaç dikine, en kısa sürede rakip kaleyle buluşmak. Skor üstünlüğünü eline geçirdiğinde de geriye yaslanmadan oynamak.  

Maçta coşku ve istek muhteşemdi. Bütün oyuncular bu maçın tek sonucunun Beşiktaş adına galibiyet olduğunu maçın ilk dakikasından itibaren herkese hissettirdiler. Tempo yapabilmek her takımın arzuladığı bir şey. Bunu icraata çevirmenin yolu da kaliteli ayaklardan geçiyor. Beşiktaş, takım olarak buna fazlasıyla sahip. 

Kaleci olmak zordur. Kurtarışlarınızdan çok yaptığınız ufak hatalarla da gündemde yerinizi alırsınız. Mert Günok bu maçta üstüne düşeni fazlası ile yapan isimlerden biriydi. Taraftara güven vermeye başladı. Mert Günok, kalesine gelen son 12 isabetli şutun 11'ini kurtardı.

Tayyip'i kutlamak lazım gösterişi yok ama katkısı büyük. Formayı giydiği her maçta takımın iyi isimlerinden biriydi.  Beşiktaş topa sahip olduğunda tehdit yaratan bir takım. Orta alanda Gedson  pas trafiğini çok iyi yönetti. 
Oyuna katkısı müthişti. Fiziğiyle, ikili mücadelesiyle ve attığı boş koşularla oyunu inanılmaz zorladı.

Kalitesi bu ligin çok üstünde olan Dele Alli, üretmekten ziyade top kapma konusunda çok önemli işler yaptı.

Kerem Atakan da oynadığı kısa sürede geleceğin yıldızı olacağını gösterdi!!! Hücum hattı tıkır tıkır işledi. Belli ki Cenk Tosun Aboubakar'ı çok özlemiş attığı golden sonra hemen ilk ona koştu.Belli oldu ki bundan sonraki maçlarda da bunları yine göreceğiz.

Hoca önde baskı yapmak için Muleka'yı  N'Koudou yerine  tercih ettiğini düşünüyorum. N'Koudou kenar oyuncusu, hoca da üçlü oynadığı için merkeze baskı yapmak istediği için tercihini Muleka'dan yana kullanmıştır. Ama bu Muleka dan beklediği  performansı aldığını düşünmüyorum.

Yalnız bazen de skoru korumak gerekir bunu belirli bölümlerde topa sahip olarak bazen de topun arkasına geçip doğru savunma yaparak gerçekleştirirsiniz. Şenol hocanın  bunu zamanla oturtacağını düşünüyorum.

Bazı maçlar vardır. Birilerinin çıkıp, sonucu değiştirmesini beklersiniz. Bu maçta da  iş yapması beklenen tüm oyuncular sonuca katkı yaptı. Her şey çok güzeldi, birde şu pozisyon verme işini biraz daha takımın azaltması lazım. Alınan 3 puan değeri ama Beşiktaş'ı zor bir fikstür bekliyor.