Kenarda motive olmuş bir hocanın varlığı, galibiyetin ilk anahtarıdır. Dolayısıyla  galibiyet önce Şenol Güneş'e  yazar. Sonra da görevlerini çok iyi yapan futbolcu kardeşlerimize...

Takımın sahadaki coşkusu, taraftarın tribündeki coşkusu ve omuz omuza görüntüsü çok güzel bir bütünleşmeydi.
Bu da sonuç kadar değerliydi.
Beşiktaş taraftarı takımını işte böyle azimli, çalışkan ve istekli görmek istiyor.

Fenerbahçe galibiyeti sonrası Beşiktaş taraftarının büyük bir coşkuyla takımının arkasında olduğunu görmek, bu maçın güzel görüntülerinden biriydi. Bu büyük taraftara karşı Dolmabahçe'de oynamak kolay iş değil.

Şenol Güneş önderliğinde sistemi oturmuş, oyun coşkusu üst düzey  olan, taktik disiplini yüksek bir takım, kendi oyun coşkusunu da ortaya koyduğunda farklı bir  Beşiktaş’ı ortaya çıkarıyor. Böylece hem oyuncuların, hem teknik adamın, hem de Siyah-Beyazlı taraftarların keyif aldığı bir Beşiktaş ortaya çıkmış oluyor..

Aboubakar, Cenk Tosun, Redmond gibi silahları olan bir takıma  karşı rakiplerinin önlem alabilmesi kolay değil. Aboubakar'ın gol attığı son 5 maçtan Beşiktaş galip ayrıldı. 

Redmond'un yükselen performansını izlemeye başladık. Onun bu yükselen performansı sayesinde takım pozitif yönde büyük bir değişim gösterdi. Hem içeride hem dışarıda Beşiktaş  çok tehlikeli bir takım haline geldi. Dinamik ve mücadeleci, durdurulması çok zor bir takım ortaya çıktı. Böyle dinamik bir takım ortaya çıkınca  rakip maçın belli bölümlerinde oyunu kontrol edebilir, öne de geçebilir ama maçın genelinde bu mümkün olmuyor. Çünkü Beşiktaş sahada tüm mevkilerde oynayan oyuncularla oyunun içerisinde olan bir takım haline gelmiş durumda. Böyle oynayınca da Beşiktaş, sahanın tamamını kullanabilme avantajına sahip oluyor. Buna bireysel yeteneklerdeki zenginliğini de ekleyince rakip öne geçse bile işi zorlaşıyor.

Saiss oynamalı, hocanın bu konudaki inadını anlamakta zorlanıyorum. Onur da çok hata yapıyor. Rosİer de takıma dönmeli. Üç yerli kuralı Mert, Salih, Cenk ile zaten sağlanmış oluyor. Savunma hattı Rosier, Saiss, Colley, Masuaku ile çok daha iyi olur. Hadziahmetovıç yerine de hoca sanki Maxim'e daha fazla şans tanımalı. Hatta bazı maçlarda genç Kerem Atakan'ın bile onun kadar oynayacağını düşünüyorum.   

Seri galibiyetler alıp kazanmak güzel, umut veren bir futbol da var. Şu önündeki zorlu fikstürü de atlatırsa Beşiktaş, Trabzonspor ve Galatasaray maçlarından da üç puan gelirse farklı şeyler konuşmaya başlayabiliriz.

Masis Kuyumcu / Duhuliye