Ahmet Nur Çebi yönetiminin imza aşamasına geldiği Halil Dervişoğlu, Beşiktaş'a anlaşmaya vardıktan 1 gün sonra Beşiktaşlı yetkililerin telefonlarını açmamış, sürecin sonunda Galatasaray'a transfer olmuştu.

Halil Dervişoğlu'nun Galatasaray'a imza atması o gün için tepki çekse de, Beşiktaş için adeta piyango oldu.

Zira o günün yönetimi ve teknik heyeti, Halil Dervişoğlu'nun transfer edilmesi halinde Semih Kılıçsoy'un Anadolu kulüplerine kiraya verilmesini kararlaştırmıştı.

Vincent Aboubakar, Cenk Tosun, Muleka ve Halil Dervişoğlu'ndan oluşan bir santrfor rotasyonu oluşturmayı planlayan Çebi yönetimi ve teknik heyet, Semih'i forma şansı bulabileceği bir kulübe kiralık göndereceklerdi.

Halil Dervişoğlu sözlü anlaşmaya sadık kalıp Beşiktaş'a imza atsa Semih bugün Anadolu kulüplerinden birinde forma giyiyor olacaktı.

Semih'i Anadolu'ya kiralayıp Halil'i kadroya katmak isteyen yönetim vizyonu sezon sonunu göremezken; Galatasaray'a imza atan Halil Dervişoğlu beklenen süreyi bulamadı ve devre arasında Hatayspor'a transfer oldu.

Halil'in Galatasartay'a imza atması sonucu Beşiktaş'ta kalan Semih Kılıçsoy ise sezonun Beşiktaş adına en büyük kazanımı oldu. Çebi yönetiminin Anadolu'ya kiralamayı layık gördükleri Semih Kılıçsoy, şimdi Avrupa'nın dev kulüplerinin radarında bulunuyor.

Duhuliye.com