Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, youtube Socrates kanalında ilginç açıklamalarda bulundu..

İşte Demirkol'un açıklamaları;

Buffon, Casillas bu golleri yememiş mi?

Mert’in hatası ile başlayan bir gol ve ortalık yıkıldı. Bu hata soğuk olmaktan, maçın başı olduğu için ısınamamaktan oldu, Mert’in bu güveni vardır. Her zaman vardı, ilk günden beri vardı. Fenerbahçe’de üçüncü kaleci olarak çıktığında bile vardı, onu Mert yapan da bu özgüvendir. Maçın başında ısınamadı, tabii ki çok büyük hata, ama bu onun için kaleci değil noktasına gelecek bir durum değil. Açın bakın Buffon, Casillas bu golleri yememiş mi? dünyada bu hataları yapmayan kaleci yok, hepsi yapıyor. Biraz insaf yahu. Bunu taraftar söyleyebilir, ama futbol üzerine yorum yapanların, futbola kafa patlatanların, böyle bir sonuca varmaları gerçekten çok enteresan.

Beşiktaş'ı fazla küçümsediler herhalde..

Konya deplasmanında bu kadar ciddi bir ortasaha problemi var, hoca orta sahayı kuruyor, Saiss orta sahada. Saiss olur mu, olmaz mı tartışması başka bir şey. Daha önce o bölgede oynamış, ama oyuncuya verdigin mesaj çok enteresan. Şenol hoca seviyesinde bir adamın, bu mesajı vermesi çok enteresan. Çünkü Şenol hoca hücum ister, şu ana kadar kullandığı belki en defansif orta saha ikilisi Colman Selçuktur. Şimdi Saiss'i Josef ile birlikte koyduğun zaman, oyuncular şöyle düşünür “evet ne yapacağız? herhalde savunma yapacağız” sen ne kadar anlatırsan anlat, oyuncular öyle hissedebilir. 1-0 geri düşüyorsun, böyle bir ortasaha, Weghorst'u kaybetmişin, ama dönüş inanılmaz. Konya bu ortasahaya rağmen çok rahat çıktı, çok hızlı çıktı, orası tartışmasız. Onlar da Son pas, son şut konusunda Beşiktaş’ı biraz fazla küçümsediler herhalde. 
Ben Muleka'daki sorunu anlayamıyorum, Şenol hocayla onun da yükseleceğini düşünüyorum. Orta sahada bir problem var, çözmek gerekiyor. Ama bunlara rağmen Beşiktaş ayakta kaldı. 

Ne katacağını, Aboubakar biliyormu acaba..

Aboubakar, Beşiktaş’a ne katacak, onu  Abubakar biliyor mu acaba. Aboubakar, benim en çok kafamı karıştıran oyuncuların başında geliyor. Buna en güzel, Sergen Yalçın cevap verir. 10 hafta golü yoktu, 10. hafta Fenerbahçe maçında başladı,  10 hafta kalaya kadar takımı sürükledi, sonra da ben yokum dedi. Şimdi sadece güzel zamanlarını hatırladığın bir eski sevgili gibi Aboubakar. Yaşadığın sıkıntıları hatırlamazsın ya, o kadar mutlu etmiştir ki seni, sonra bir araya geldiğinde hatırladım dersin. Ama diğer bir taraftan çok özel bir oyuncu, onun için de aynı şeyi söylerim, bu seviyede bir oyuncu nasıl olurda Manchester United ta veya City de olmaz diye insan düşünüyor tabi.

Weghorst'un bütün hayali, Beşiktaş'ta oynamakmıydı?

Weghorst konusunda da Beşiktaş yönetimine ''nasıl bırakırsın'' diye tepkiler var, arkadaşlar dalga mı geçiyorsunuz? Ya kardeşim Manchester United istiyor ya, bir oyuncuyu Manchester United istiyorsa o futbolcuyu alır. Alır yani, nasıl alamaz? Manchester City istiyordur, öyle alamaz, onlar alır. Dalga mı geçiyorsunuz?  Manchester United'a mı hayır diyecek?, Adam ben Beşiktaşlı doğdum mu diyecek? Hollanda'da 150 tane petrol istasyonuna sahip, zengin fakat kafayı futbola taktığı için buraya gelmiş bir adam, bütün hayali Beşiktaş’ta oynamak mıydı? Lütfen biraz mantıklı olun, nasıl kaptırırsın diye sorumu olur? 
Dünya Kupası olmasaydı, Weghorst gitmezdi, kupa bozdu işi. Dünya kupasının bütün ayarları bozacağı belliydi zaten. Şunuda anlamak lazım, Weghorst Beşiktaş’a gelmeden önce İspanya’da, Almanya’da, İngiltere’de kulüp aradı, yani Dortmund ''gel kardeşim'' demiş olsaydı Weghorst oraya giderdi.