Siyah-beyazlı takımda  ilk hedef, yeni teknik direktörü takımın başına getirmek. Başkan Hasan Arat, daha önce yaptığı açıklamada yeni hocanın sezon bittikten sonra getirileceğini duyurmuştu. Kara Kartal'ın teknik direktör adayları arasında yer alan Nuri Şahin ile ilgili de yeni bir gelişme yaşandı.

FEYENOORD, NURİ ŞAHİN'DEN VAZGEÇTİ

Adı Beşiktaş ile anılan Antalyaspor'un eski teknik direktörü Nuri Şahin, aynı zamanda Feyenoord ile de anılıyordu. Ancak Hollanda basını 1908.nl'de yer alan habere göre Feyenoord, genç teknik adamdan vazgeçti. Söz konusu haberde konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi: Feyenoord'un Liverpool'a giden baş antrenörü Arne Slot'un yerine arayışları yurt dışında kesin olarak sona erdi. Henüz somut bir hareket yok ancak liste gittikçe kısalıyor. Nihai seçim yapıldığında ve kulüp, Slot'un halefini bulduğunda açıklama yapılabilir.

'GÜNDEMDEN DÜŞMÜŞ GÖRÜNÜYOR'

İçeriden gelen bilgilere göre, kısa listede Sparta Prag Teknik Direktörü Brian Priske'nin adı kesinlikle yer alıyor. Ancak henüz resmî bir teklif gitmedi. Kulüp ve Priske bir keşif ve araştırma aşamasında. Borussia Dortmund'un önümüzdeki yardımcı antrenörü Nuri Şahin'in ismi de gündemden düşmüş görünüyor. Feyenoord yaklaşık bir hafta içinde yeni bir baş antrenör sunmayı umuyor, ancak önce somutlaşması gerekiyor."

HASAN ARAT'TAN NURİ ŞAHİN YANITI

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, mayıs ayının başında Almanya dönüşünde basın mensuplarına İstanbul Havalimanı'nda açıklamalarda, Borussia Dortmund Yardımcı Antrenörü Nuri Şahin'le bir görüşme yapılıp yapılmadığı yönündeki soruya, "Biz herkesle görüşüyoruz. Spesifik kişilere indirmeyin. Yerli, yabancı herkesle görüşüyoruz. Türkiye'de kupa aşamasına gelene kadar resmi bir görüşme düşünmüyoruz. Beşiktaş'ın ihtiyacı olan herkesle görüşüp bize projelerini sunmalarını isteyeceğiz. Beşiktaş değişikliğe gitmek zorunda. Bu da teknik direktörün bize vizyon koymasıyla ilgili" cevabını vermişti.