Haldun Domaç;

"Beşiktaş, yeni sezonun şampiyonluk provası için önemli oyuncuları transfer etmek girişimi içerisinde bulunuyor.

Nitekim, Şenol Güneş Sabah maçı sonrasında yaptığı açıklamada da hatırlarsanız şunu söyledi; evet! Bu bir dostluk maçı ama bu maça bakarak herhangi bir şeye karar vermiyoruz ve bizim önümüzde iki takım var onları takip ediyoruz, puan olarakta durumumuzun ne olacağını bilmiyoruz, belki ikincilik durumu hedefimiz daha güçlü olabilir açıklaması yaptı.

Yeni sezonda şampiyonluk hedefinde üç oyuncuyu transfer olarak önümüze koydu, Şenol Güneş’in çok çok önemli bir transfer politikası olduğunu biz devre arasında net bir şekilde gözlemlemiştik. Devre arasında Beşiktaş takımına katılan dört oyuncudan yüksek oranda verim aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz, buna ilave olarak mevcut kendi oyuncularınında performansını yükseltmesini ilave edebiliriz.

Şenol Güneş transfer döneminde yönetimden hangi mevkiilerde oyuncu transferi bekliyor;
Stoper, on numara, sol bek ve santrafor bölgesine transfer beklentisi, isteği var.

Muleka, Cenk ve Aboubakar var ama Muleka ile ilgili çok fazla memnun değil Muleka’yı göndermeyi istiyor hatta 4 milyon Euro bedeli belirlenmiş durumda.

Bu tabiki bazı oyuncuların gitmesi ile doğru orantılı.

Bu çerçevede Beşiktaş İngiltere’den üç oyuncuyla ilgili olarak görüşmeleri sürdürüyor.

Türkiye’den de iki oyuncu var bunlardan birisi Borini. Bu oyuncuyla ilgili maddi konuda küçük pürüzler var giderildiği anda imza atacak.

Bir diğer yerli isim ise Yusuf Yazıcı. Şenol Güneş’in bu yönde olumlu raporu var. Bu oyuncunun transferi için biraz fedakarlık yapmak gerekecek.

İngiltere’den transferler için Ceyhun Kazancı görüşmelerini sürdürüyor.

Üç oyuncu var ki biz onlara her şeyi açan “İngiliz Anahtarı” diyoruz.

Santrafor bölgesi için ismi geçen futbolcu Raul Jimenez.

On numara için bir diğer isim Jesse Lingart eğer Yusuf Yazıcı transferi gerçekleşirse bu isim ikinci plana düşebilir.

Üçüncü futbolcu için Galatasaray’ın transfer isteği var. Stoper bölgesi için ismi geçen bu isim Yerry Mina. Tayyip Talha’nın dönüş sürecinin uzaması, Welinton’un sezon sonu gidecek olması bu ismi ön plana çıkarıyor."